KİMLER İSTİFA ETTİ?

Ak Parti’de istifa dedikoduları yerine ‘gerçek istifalara’ bıraktı. Partinin Gaziantep teşkilatlarından istifa edenlerin e-devlet uygulaması üzerinden işlemlerini gerçekleştirdiği iddia ediliyor.
KİMLER İSTİFA ETTİ?

31 Mart ve 23 Haziran yerel seçimlerinde başta Ankara ve İstanbul olmak üzere pek çok büyükşehir belediyesini kaybeden Ak Parti’de karmaşa sürerken, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan yeni oluşumlarını yaşama geçirmek için start aldı. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu geçtiğimiz günlerden partisinden istifasıyla birlikte partili teşkilatlarda da istifaların başladı iddia edildi. Partililerin önemli bölümünün istifalarını e-devlet uygulaması üzerinden gerçekleştirdiği iddia ediliyor.

İSTİFALAR E-DEVLET UYGULAMASI ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞİYOR

31 ve 23 Haziran tarihlerinde yapılan yerel seçimlerde Ak Parti, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere çok sayıda Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmişti. Yerel seçimlerde Cumhur İttifakının istenen başarıyı yakalayamaması, Ak Parti içerisinde bulunan muhalif kesimi harekete geçirdi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Bakan Ali Babacan, yeni partiler kurmak üzere harekete geçtiler. Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun partisinden istifasıyla birlikte yurt genelinde çok sayıda ismin e-devlet uygulaması üzerinden istifalarını gerçekleştirdikleri öne sürülüyor.

İSTİFA HABERLERİNİN ÜST ÜSTE GELMESİ BEKLENİLİYOR

Yerel seçimlerde yaşanan kayıpların nedenleri araştırılarak, çok sayıda il teşkilatının revize edilmesinin gündeme geldiği Ak Parti’de istifa furyası başladı. Türkiye genlinde çok sayıda ilden AK Parti Genel Merkezine istifa dilekçeleri yağıyor. İstifaların İstanbul Seçimlerinin kaybedilmesinin ardından yapılması ve yeni parti söylemlerinin arttığı dönemde gerçekleşmesi, yeni partiye geçiş sinyali olarak değerlendirildi. 31 Mart Yerel Seçimlerinde 2 ilçe belediyesinin kaybedildiği Gaziantep’te ise 89 ismin partiden istifa etiği iddia edilmişti. İstifa eden isimlerin yeni partiye kayıt için istifa ettikleri iddia edilirken bir başka iddia gündeme geldi. Önümüzdeki aylarda teşkilatlanmasını tamamlayarak kurulması beklenen yeni partiye katılmak için Ak Parti Gaziantep’te çok sayıda istifa haberinin üst üste gelmesi bekleniliyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
16.09.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin