Kimler yer alacak?

Kimler yer alacak?

Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu önderliğinde kurulacak yeni partilerle ilgili çalışmalar aralıksız şekilde sürdürülürken her iki oluşuma da Gaziantep’in kim veya kimlerin katılacağı merak konusu oldu. Yeni kurulacak partilerin kurucu il yönetiminde yer almak isteyen çok sayıda ismin olduğu dile getiriliyor.

GAZİANTEP’TE YENİ OLUŞUM İÇİN ÖZEL ÇALIŞMA YAPILIYOR

Gaziantep’te uzun süredir yeni kurulacak partilere yönelik kurucu il yönetim kurulu üyelerinin arandığı dile getiriliyor. Ak Parti başta olmak üzere değişik siyasi partilerden önemli isimlerin yeni oluşumda yer alabileceği ifade edilirken, iktidar partisinde ise kopmaların yaşanmaması için hamlelerin yapıldığı öne sürülüyor.

KISA SÜRE İÇERİSİNDE İSİMLERİN ORTAYA ÇIKMASI BEKLENİLİYOR

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile eski Bakanlardan Ali Babacan tarafından kurulacak olan yeni partilerde Gaziantep’ten çok önemli isimlerin kurucu il yönetiminde olması bekleniliyor. Yeni oluşumlarda Ak Parti’den daha önce istifa etmiş veya son dönemde görev alamayan isimlerinde olabileceği iddia ediliyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
8.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin