Kimsesizlere sahip çıkacaklar

Kimsesizlere sahip çıkacaklar

Soğuk havalar karşısında sokakta yaşamak zorunda kalan evsizler için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adım attı. Sokakta yaşamak zorunda kalan kişiler 153 Zabıta Hattının aranmasının ardından sıcak bir ortama kavuşturulacak.

Sokakta soğuk havaya rağmen yaşamak zorunda kalan vatandaşların acil olarak 153 telefon hattına bildirilmesi gerektiğine vurgu yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, “Gaziantep’te hava iyice soğudu. Bu soğuk havada evsiz vatandaşlarımızın sokakta kalmalarını istemiyoruz. Bu nedenle halkımızdan sokakta yaşayan evsiz vatandaşımız varsa 153 Zabıta Hattına bildirmelerini istiyoruz. Bildirim doğrultusunda evsiz vatandaşımız zabıta ekibimiz tarafından alınarak belirlediğimiz sıcak ortamlara götürülerek her türlü ihtiyaçları gideriliyor” denildi.

Evsiz vatandaşların bildirilmesi halinde ekiplerin anında müdahale ederek vatandaşı rahat bir ortama kavuşturduklarını dile getiren yetkililer, bu vatandaşların tüm sorunlarının giderildiğini ve masraflarının ise Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılandığına dikkat çektiler.
AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
4.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin