Klima denetimi artırıldı

Klima denetimi artırıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı Ekipleri, kentte bulunan halk otobüslerinde, dolmuş ve belediye otobüslerinde “klima” denetimi yaptı. Havaların soğumasıyla birlikte ve gelen şikâyetleri değerlendiren zabıta ekipleri kentin en işlek bölgesi olan Balıklı Parkı durağında halk otobüslerinin klimalarını denetledi.

Zabıta ekipleri, otobüslerin içine girerek hem şoförü klima konusunda uyardı hem de klimaların çalışıp çalışmadığını kontrol etti. Kliması çalışmayan otobüslere cezai işlemler yapan zabıta ekipleri, aynı zamanda otobüslerin temizliği, koltukların kirliliği, yırtık olmaması, sigara içilmemesi, 65 yaş üste emeklilerin alınması gibi konularda da otobüs şoförlerini uyardı. 8 ekip ile günde 800 dolayında otobüs denetimi yaptıklarını ifade eden Zabıta Daire Başkanlığı Trafik Şube Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşların daha rahat ve serin bir ortamda yolculuk yapmalarını sağladıklarını belirtti.

Son çıkan araçlarda fazla problem olmadığını ifade eden yetkililer, “Bunlara da günlük ortalama 20-30 adet klimadan dolayı işlem yapmaktayız. Ayrıca bazı araçların kliması hiç yok. Onlara da işlem yapıyoruz" dedi. Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların konforlu ve rahat yolculuk yapmaları için 06.00-22.30 saatleri arasında denetimlerini sürdürecek.

GÜNDEM
Haber Merkezi
30.11.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin