Köken aday gösterildi

Köken aday gösterildiAK Parti İstanbul Belediye Başkan Adayları Açıklandı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski genel sekreteri ve Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi eski Başkanı Deniz Köken beklendiği gibi İstanbul Eyüpsultan belediye başkanlığına aday gösterildi.

Deniz Köken’in adaylığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayının Binali Yıldırım olduğunu yayınlanan video ile duyuruldu. Yıldırım, görüntüleri izlerken gözyaşlarını tutamadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti İstanbul Belediye başkan adaylarını açıkladı. 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Eyüpsultan Belediye başkan adayı Deniz Köken oldu.

DENİZ KÖKEN KİMDİR?

Deniz Köken 1964 yılında Ordu'da dünyaya geldi. İktisat Fakültesinden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 1984–1988 yıllarında İstanbul Üniversitesi'nde memurluk yaparak başladı. 1989–1994 yıllarında Bankacılık sektöründe çeşitli görevlerde bulundu. 1994 Yerel seçimlerinde Eyüp Belediye Başkan yardımcılığı görevinde bulundu. 1994–2004 yılına kadar devam eden on yıllık bu süreçte, Eyüp Sultan için gerçekleştirilen başarılı projelere imza attı. 1994 Yerel seçimlerinde Eyüp ilçesi ve Büyükşehir Meclis Üyesi olan Köken, 1994–1999/1999–2004 yılları arasında iki dönem bu meclislerde Bütçe ve Tarife komisyonlarında üyelik ve başkanlık yaptı. Bu yıllar arasında Eyüp Spor Kulüp Başkanlığı da yapan Köken, müziğe olan ilgisi sebebiyle Eyüp Musiki Vakfı kurucu üyeliği ve Ordulular Birliği Hizmet Vakfı kurucu üyeliği gibi çeşitli sosyal faaliyetler içinde bulundu.
AYSU YIKMIŞ
**

GÜNDEM
Haber Merkezi
30.12.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin