Kömür denetimi sürecek

Kömür denetimi sürecek

Gaziantep’te kalitesiz kömürle ilgili olarak Mahrukatçılar Odası ile yerel yönetimlerin işbirliğiyle sürdürülen çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Kentte bugüne kadar korsan satış noktalarında onlarca ton kömüre zabıta ekipleri tarafından el konuldu. Kalitesiz kömür satışından dolayı korsan satıcıları idari cezalar uygulanırken, kalitesiz kömür ise inceleme altına alındı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak için çalıştıklarını söyledi.

DENETİMLER ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin hava kalitesini iyileştirmek için hava kirliliği haritaları ile gürültü sorunlarına çözüm bulmak amacıyla stratejik gürültü haritalarını oluşturduğunu aktaran Şahin, yeşil alanlarında günden güne artığını kaydetti. Şahin, açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“Çevre bilinciyle hareket ederek doğayı azami şekilde korumaya gayret ediyoruz. Hizmet sınırlarımızın genişlemesiyle sadece il merkezinde değil, ilçe ve mahallerimizde de yeni projeler geliştirerek geleceğe yatırım yapmaya devam ediyoruz. ‘Çevre bize miras değil emanettir’ felsefesiyle gelecek nesillere sağlıklı yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyoruz. Havası, suyu, toprağı temiz bir Gaziantep için tüm halkımızı doğaya ve çevreye saygılı ve duyarlı olmaya davet ediyorum.”

“GELECEK NESİLLERE GÜZEL BİR ÇEHRE BIRAKMAK İSTİYORUZ”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Hem günümüzde oluşan hem de gelecekte oluşabilecek çevre kirliliğini önlemek, gelecek nesillerimize yaşanabilir bir çevre bırakmak için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak çevreci çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Atık oluşumunu önlemek, oluşan atık miktarını azaltmak ve çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek için gelişen teknolojileri takip ediyoruz. Sahalarımızı bu modern teknolojilere göre işletiyoruz. Son teknolojiyle kurulan arıtma tesislerimizde atık suları arıtıyor, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya özen göstererek doğal kaynaklarımızı idareli kullanmayı hedefliyoruz” dedi.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
7.01.2021

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin