Kömür Listeleri Yenileniyor

Geçen yıl alanlar bu yıl alamayabilir!
Kömür Listeleri Yenileniyor

Yoksul ve yardıma muhtaç vatandaşlara yapılan kömür ve nakdi yardımlara düzenleme geliyor. Alınan karara göre Mütevelli Heyeti bundan böyle yardım yazdıramayacak.

Şehrimizde her yıl yapılan nakdi yardım ve kömür yardımlarına bu yıl yeni düzenleme geldi.
 
Gaziantep Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü aldığı kararla tüm yardım listelerini iptal ederek, muhtarlıklara yolladığı mesajla daha önce bu yardımları alan ya da müracaat edip de alamayan herkesin yeniden müracaat etmesini isteyerek, yeni liste oluşturacağını belirtti.

Buna göre, ihtiyacı olduğu halde müracaat etmeyi unutan vatandaşlar bu yardımlardan faydalanamayabilecek.

Öte yandan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğüne gelen genelge ile de İl Mütevelli Heyetinden nakdi yardım ve kömür yardımı yazdırabilme yetkisi alındığından, artık Mütevelli Heyeti bu yardımı yazdıramayacak.

Gelen genelgeye göre ihtiyaç sahipleri SYDV’ye şahsi müracaatlarıyla, ihtiyaç durumlarını beyan ederek talepte bulunacak.

Şahsi müracaatları değerlendirmek amacıyla vakıf görevlilerinden oluşan bir heyet müracaat sahiplerini yerinde tespit için hane ziyaretleri yapacak ve hanedeki kişi başı gelir durumuna göre, yardımdan faydalanıp faydalanmayacağına karar verecek.

GÜNDEM
Bülent Öner
13.05.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin