Konaklamada vergi yükü

Konaklamada vergi yükü

Gaziantep Otelciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Gaziantep’in Türkiye’nin ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin turizm cennetini olduğunu vurgularken, Gaziantep’teki otellerin doluluk oranlarının iyi olduğunu ifade etti. Son olarak TBMM gündemine taşınan ek vergi oranlarının esnafı olumsuz şekilde etkileyeceğini anlatan Yılmaz, siyasilerden bu konuda geri adım atmalarını istedi.

Son yıllarda yerel yönetimlerin çalışmalarıyla Gaziantep’in turizm alanında önemli bir noktaya geldiğine vurgu yapan Yılmaz, kentte özellikle Kültür Yolu Projesinin önemli bir katma değer yarattığını anlattı. Otel işletmecilerinin doluluktan memnun olduğunu söyleyen Gaziantep Otelciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, “Gaziantep kalesi, müzesi, Bakırcılar Çarşısı ve dünyaca ünlü hayvanat bahçemiz gibi turistik alanlar çok. Bu gibi yerleri ziyaret edenlerin yanı sıra sık şekilde gerçekleşen fuarlarda olunca otellerde konaklama patlaması oldu. Onun için turizme katkı sunanlar kadar fuar düzenleyen kuruluşlara da teşekkür ediyorum ve bu gibi fuarların devamlı yapılmasını istiyoruz” dedi. Gaziantep’in Türkiye’nin ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin turizm cennetini olduğunu belirten Ahmet Yılmaz, Gaziantep’in son üç yılda talihsiz olaylar yaşadığını ancak esnafın sabır göstererek, zor günleri aştığını kaydetti. Şu anda herhangi bir sıkıntının bulunmadığını sözlerine ekleyen Yılmaz, “Gaziantep’teki otelciler doluluktan memnun. Gaziantep’in kalesi, müzesi, Bakırcılar Çarşısı ve dünyaca ünlü hayvanat bahçemiz gibi turistik alanları çok” diye konuştu.
Yabancı turistlerin Gaziantep’e gelmeye başladığına dikkat çeken Başkan Gaziantep Otelciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, “Gezmeye gelenler baklava, fıstık gibi ürünler alacaklar, fakat esnaf olarak üzerimize düşeni yapacağız. Turistleri daha sıcak karşılayacağız, fiyatları abartmayacağız. Çünkü turistleri sıcak karşılar fiyatlar da uygun olursa ülkelerine döndüklerinde şehrimizi iyi yönde anlatırlar ve yine gelirler, hem de gelmeyenleri teşvik ederler” dedi. Gaziantep’in konaklama da iyi olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, “Şehrimizde bir, iki, üç, dört ve beş yıldızlı otellerin yanı sıra butik otellerimizde var. Ancak şehrimiz her şeyin en güzeline layık ve inşallah daha çok 5 yıldızlı oteller ve tesisler yapılır. Müşteriye iyi ve kaliteli hizmet verdiğinde müşterin artar ama vermezsen azalır. Ara elaman sıkıntısı her sektörde olduğu gibi bizim sektörde de bulunuyor. Bu sorunu gidermek için turizm okuyan öğrencilere tesis içinde eğitim verilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.
HÜSEYİN DOĞAN

GÜNDEM
Haber Merkezi
5.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin