Koronavirüs alarmı!

Koronavirüs alarmı!

Kurban Bayramının ardından tırmanışa geçen koronavirüs vakalarında artış devam ediyor. 25 Temmuz-1 Ağustos haftasında ülke genelinde görülen vaka oranı 406 bin 322, 337 kişi ise hayatını kaybetti. Günlük vaka sayısının 300’ün üzerine çıktığı ileri sürülen Gaziantep’te ise HES uygulaması üzerinde yer alan yoğunluk haritasının kızıllaşmaya başladığı gözlendi.

ARTIŞ KORKUTUYOR

Mart 2020 tarihinde hayatımıza giren ve dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Salgınında vaka artışları korkutuyor. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de artan vakalar sonrası, Covid-19 tedbirlerine geri dönüş tartışılırken, 25 Temmuz-1 Ağustos haftasında ülke genelinde görülen vaka oranı 406 bin 322, 337 kişi ise hayatını kaybetti. Türkiye’nin en büyük metropollerinden olan Gaziantep’te ise vakalar her geçen gün artıyor. Genelinde günlük vaka oranlarının 200-300 olduğu kentte, Hayat Ever Sığar (HES) uygulamasında yer alan yoğunluk haritasının giderek kızıllaşmaya başladığı görüldü. Kent genelinde hastanelere Covid-19 nedeniyle başvuruların arttığı, iş ve siyaset dünyasında da bazı isimlerin Covid-19 nedeniyle karantinaya girdiği görüldü.

GÜNDEM
Merve Tanrıöver
9.08.2022

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin