Köse, “Dikey yapılaşma olmayacak”

Köse, “Dikey yapılaşma olmayacak”

Cumhuriyet Halk Partisi Şahinbey Belediye Başkan Adayı Sait Köse, basın mensupları ile bir araya gelerek, projelerini anlattı. Köse’ye CHP milletvekilleri ve meclis üyesi adayları eşlik etti. Gazetecilerin sorularını proje anlatımının ardından yanıtlayan Köse, “Belediye başkanı seçilmem halinde ilçe genelinde dikey yapılaşmaya izin vermeyeceğim” diye konuştu.

CHP Şahinbey Belediye Başkan Adayı Sait Köse, Tuğcan Otel’de basın mensupları ile bir araya geldi. CHP Gaziantep Milletvekillerinin de katıldığı toplantıda, Köse Şahinbey’de yapılması gerekenleri paylaştı. Seçilmesi halinde yapacaklarını anlattı. “Hep birlikte” sloganı ile çıktığımız yolda artık sonuca ulaşacağımız düzlüğe çıktık. Bu süreçte vatandaşlarımızla birebir görüştük. Biz onları, onlar bizleri dinledi. Şimdi karar zamanı şeklinde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Şahinbey Belediye Başkan Adayı Sait Köse 31 Mart Pazar günü vatandaşlarımız sandık başına giderek, geleceğimizle ilgili önemli bir karar vereceklerini söyledi.

SAİT KÖSE PROJELERİNİ ANLATTI

Öncelikle maaşlar konusundaki sözümüzü yerine getireceğiz ve asgari ücretli belediye çalışanlarının maaşını 2 bin 200 TL’ye çıkaracağız. Basın mensupları önünde taahhüt etmek istiyorum ki; belediyemizde ve yan kuruluşları olan şirket işçilerine de aynı şekilde davranarak hiçbir çalışanımızı işten çıkarmayacağımın yanı sıra üç yıldan beri devam eden toplu iş sözleşmesi yetki davasının sonuçlanmaması nedeni ile ücret  zammı alamayan KATILIM A.Ş. işçilerine, mahkeme tarafından kesinleşen sendika ile yapılacak toplu iş sözleşmesine mahsuben avans adı altında ücretlerini arttıracağımı taahhüt ederim.. İşini layıkıyla yapan, ülkemiz ve şehrimiz için mesai harcayan, ter dökenle , var olan iş yasası , disiplin ve iş ahlakı kurallarına uyumsuz olanlar hariç  bizim bir derdimiz olamaz.

KAYITSIZ SURİYELİ İŞYERLERİ KAPATILACAK

Göreve başlar başlamaz, belediyemizin zabıta ekiplerine ilk önce haksız rekabetin önüne geçmeleri konusunda direktifim olacak. İlçe genelinde kayıtsız olarak çalışan Suriyeli işyerleri denetlenecek. Ya kayıt altına girip, benim esnafım gibi yükümlüklerini yerine getirecek, ya da kapatılacaklar. Ayrıca yasakçı anlayışla baskıdan, cezalardan bunalan esnafın sorunlarına çözüm bulacağız. Şahinbey İlçesi’nde öncelik her zaman ilçemize kayıtlı vatandaşımızın olacak. Suriyeli misafirlerimizi tabi ki elimizden geldiğince ağırlayacağız. Ancak kesinlikle benim vatandaşımdan imtiyazlı olmayacaklar.

KENTSEL DÖNÜŞÜM YEREL FİRMALARLA YAPILACAK

İmar uygulamalarını parsel değil ada bazında, rantçıya değil halk için yapacağız. Kentsel dönüşüm yerel firmalar ve kooperatiflerle yapılacak.  Yerel firmalarla yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları, istihdam açısından da ilçemizi rahatlatacak. Kentsel dönüşümü, mahalle kültürünü bozmadan yapacağız. İnsanlarımızı yaşadığı çevreden, komşularından ayırmayacağız.

ŞAHİNBEY KOOPERATİFİ KURACAĞIZ

Şahinbey’in üretime yönelmesi için, üretime yönelik çalışmaları destekleyeceğiz. Şahinbey’de tüm bilim dallarından mezun olanların istihdamı ile üretilen organik ürünlere pazar yaratmak için kadın ve köylü kooperatifi kuracağız. Üretici, stokçulara ezdirilmeyecek.

HALK ÜRETİM BAHÇELERİ KURACAĞIZ

Şahinbey Belediyesi olarak dar gelirli ailelerimizin işleyebileceği araziler oluşturup, yenilenebilir enerjiden istifade ederek, burada üretilen ürünlerin satılmasına yönelik çalışma yapacağız. Halk bahçesinde organik olarak yetişen tarımsal ve hayvansal ürünler ekonomik şekilde vatandaşa sunulacak.

ÖĞRENCİ MİSAFİRHANELERİ KURACAĞIZ

Üniversitede okuyan öğrencilerimizin kayıt döneminde kullanabileceği, öğrencilerimizi ziyaret etmek için şehrimize gelen velilerin kalabileceği, kısa dönemli konaklama imkanı sunan öğrenci misafirhaneleri kuracağız.

HER MAHALLEYE KREŞ

Sosyal Tesislerimizin bulunduğu her mahallede, çalışan kadınlarımızın çocukları için kreşler oluşturulacak. Çocuklarını güvenli bir kreşe teslim eden kadınlarımızın böylelikle iş hayatında daha rahat yer almasını sağlayacağız.

ENGELLİLERE POZİTİF AYRIMCILIK

Herkesin potansiyel engelli olduğu bilinci ile görme ve fiziksel engellilerin yaşamını kolaylaştıracak her türlü olanağı sağlamak görev kabul edilecek.

ELEKTRİK VE SU DESTEĞİ VERECEĞİZ

Aylık geliri Bin TL’nin altında olan ailelere elektrik ve su tüketim bedellerine kullanım desteği olarak 100.00 TL katkı vereceğiz.

BEBEKLERE SÜT DESTEĞİ

Dar gelirli ailelerin yeni doğan bebeklerine bir yıl boyunca süt desteği vereceğiz.

GENÇLERİMİZ PARKLARDA ÜCRETSİZ Wİ-Fİ HİZMETİNDEN FAYDALANACAK

Gençlerimizin bilgiye daha rahat ulaşmasında internet son derece önemli bir kaynak.  Gençlerimize belediyemizin binalarında, kültür merkezlerinde ve parklarında ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunacağız. Ayrıca dijital uygulamalarla Şahinbey’de yaşamak eskisinden kolay olacak. Bu dönemde belediye tarafından fütursuzca yapılan aşırı reklam, konser, şölen faaliyetlerinden tasarruf edilecek. Buradan yapılacak tasarruf, sosyal destek ve eğitim bursu olarak verilecek. Öğrencilere, tarihi ve kültürel mozaiğimizi tanıtma amacı ile ülkemizin değişik yerlerine geziler düzenlenecek.

KADINLARIMIZ ÜRETECEK, BİZ ALACAĞIZ

Şahinbey’de hep birlikte çalışıp, hep birlikte kazanacağız. Kadınlarımızın evlerinde ürettiği ürünleri alacağız, belediye olarak bu ürünlere pazar yaratacağız.

HALK EKMEK TEKRAR KURULACAK

Kuru ekmeğe muhtaç ettikleri vatandaşımızın daha kaliteli ekmeği, daha ucuza sunan Halk Ekmek’i satış noktaları, mevcut ekmek üreticilerinin satışlarına engel olmayacak noktalarda olacak şekilde yeniden kuracağız.

HEP BİRLİKTE YAPACAĞIZ

Belki şunu söylemedin diyeceksiniz. Yapacak çok şey var; Yüzlerce projemiz var.  Ancak bunları sizleri dinleyerek, sizlerin gereksinmesine göre planlayacağız. Sözün Özü; “siz isteyeceksiniz, birlikte yapacağız” İlk günden bu yana söylediğimiz gibi, “Birlikte çalışacak, birlikte yöneteceğiz, hep birlikte başaracağız”

GÜNDEM
Bülent Öner
25.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin