Kötü yönetimden kaynaklı koca bir köy “OĞUZELİ”

Kötü yönetimden kaynaklı koca bir köy “OĞUZELİ”

Gaziantep il merkezine sadece 10-15 dakikalık mesafede yer alan Oğuzeli ilçesi kentle bütünleşti. Kentle bütünleşmesine rağmen yıllardır köy görünümlü fotoğraftan kurtulamayan Oğuzeli ilçesi hak ettiği yere gelmek istiyor. Son yıllarda Bekir Öztekin döneminde sadece bir belediye hizmet binasına ancak kavuşabilen Oğuzeli ilçesinde,devlet yatırımları var ama yerel yönetimlerin yatırımları kaldırım ve asfalttan öteye gidemiyor.

OĞUZELİ TALİHSİZ BAHTINI YENMEK İSTİYOR

Gaziantep’in en güzel ve şirin ilçesi olarak bilinen Oğuzeli Havalimanının kendi sınırlarında yer alması ve son dönemde kentle artık iç içe olmasından dolayı hizmet almak istiyor. Uzun yıllardır ve özellikle son 5 yıldır bahtsız talihini hizmet yönünden kıramayan Oğuzeli halkı 31 Mart yerel seçimlerinde hizmet odaklı aday üzerinden sandığa gitmeye hazırlanıyor.

SAİT KILIÇ’A YÖNELİK TEPKİLER ARTIYOR

Son 5 yıldır Oğuzeli Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Sait Kılıç, kaldırım ve asfalt çalışmalarının dışında ilçe halkına ve ilçeye dönük önemli bir proje yapmamakla suçlanıyor. Cumhur İttifakı doğrultusunda Ak Parti Oğuzeli Belediye Başkan Adayı çıkartmadı. Oğuzeli’nde MHP Adayı Sait Kılıç’a destek verecek olan Ak Parti Oğuzeli ilçe yönetiminin dışında parti tabanından ise bu desteğe karşı çıkıldığı iddia ediliyor. Diğer yandan ise CHP Oğuzeli Belediye Başkan Adayı Mustafa Dinçkan’ın güçlü meclis yapısı ve projeleriyle ilçe genelinde dikkat çektiği belirtiliyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
3.03.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin