Kredi kullanan esnafa iyi haber

Kredi kullanan esnafa iyi haber

Suburcu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salman Çelikadam, oda üyesi esnafların kullandığı krediler için uygulanan yıllık yüzde 8 olan faiz oranının yüzde 6'ya düştüğünü belirtti. Çelikadam son alınan kararlar doğrultusunda daha önce yüzde 8 faizle kredi kullanan üyelerin de faiz oranlarının yüzde 6’ye düşürüldüğünü açıkladı.

Suburcu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salman Çelikadam, oda üyesi esnafların kullandığı krediler için uygulanan yıllık yüzde 8 olan faiz oranının yüzde 6'ya düştüğünü dile getirerek, “Diğer yandan daha önce yüzde 8 faiz oranıyla kredi kullanmış üyelerimizde de faiz oranı düzenlenerek yüzde 6’ye düşürüldü” dedi.

Suburcu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salman Çelikadam, yaptığı açıklamada, esnafın, bir süredir ülkede yaşanan ekonomik durgunlukla birlikte likidite sorunlarına çözüm bulabilmek ve mesleklerini sürdürmek için kredi desteğine daha çok ihtiyaç duyduğu bir dönemde gelen faiz indirimini sevindirici olarak gördüklerini söyledi. Çelikadam açıklamasını şu şekilde sürdürdü;

“TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdulkadir Akgül'ün gayretli çalışmaları ve Hazine Maliye Bakanlığımız ve Halkbank Genel Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler neticesinde esnafımızın kullandığı krediler için uygulanan yıllık yüzde 8 olan faiz oranı yüzde 6'ya düşmüştür. Ayrıca Halkbank tarafından alınan komisyon oranı da yüzde 0,5'ten yüzde 1 olarak yeniden belirlenmiştir. Tabii bu düşüş, esnafımızın sırtındaki faiz yükünün azalmasını sağladığı gibi yeni yatırım yapmak ya da işini büyütmek isteyen esnaflarımızın da yatırım maliyetlerinin düşmesine imkan vermiştir.”

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
20.11.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin