KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİLER

Gastronomi kenti Gaziantep’te baklava fiyatlarının pahalı olması tartışılırken bazı baklavacılar harekete geçti
KRİZİ FIRSATA ÇEVİRDİLER

Gaziantep’te baklava fiyatlarının yüksek olması karşısında yaşanan tartışmalar bazı baklavacıların ürünlerinde fiyat indirimine gitmelerine yol açtı. Kültür Yolu çevresinde bazı baklavacılar baklavanın kilo fiyatını 21 ile 30 lira arasında değişen fiyatlara satmaya başladılar. Baklava işletmecileri bu fiyatlarla da para kazandıklarını dile getirdiler.

“BAKLAVADA PROMOSYON TUTTU PARA KAZANIYORUZ”

Gaziantep’te bundan sonra herkesin kaliteli baklavayı uygun fiyatlara yiyebileceğini anlatan baklavacı Mesut Işıklar, fiyatları aşağıya çekmeleriyle birlikte satışın arttığını ve para kazandıklarını dile getirdi. “Gaziantep’te yaşayan herkes kaliteli baklavayı ucuza yiyebilecek” şeklinde konuşan Işıklar, “Baklava fiyatlarının pahalı olması kentimizde son günlerde sıkça tartışılmaya başlandı. Bizlerde bu tartışmaları sonlandırmak için baklava kalitesini bozmadan fiyatlarımızı düşürdük. Buna rağmen Allaha şükür para kazanıyoruz. Almacı Pazarı ile Kültür Yolu ve Bakırcılar Çarşısına gelen yerli ve yabancı turistler fiyat aralığını gördükleri zaman mutlu oluyor alış-veriş yapıyorlar” diye konuştu.

“GASTRONOMİ KENTİNDE HERKES KALİTELİ BAKLAVAYI UCUZA YİYECEK”

Baklavacı Cebrail Deniz’de baklava satışlarının fiyatta ortaya koydukları indirimden sonra arttığına dikkat çekti. Baklavanın Gaziantep için önemli bir marka olduğunu anlatan Deniz açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Biz baklavanın kalitesini bozmadan 21 liradan başlayan fiyatlarla satmaya başladık. Baklava üretiminde fiyatları indirdiğimiz için kaliteden ödün verdiğimizi sananlar olabilir. Böyle bir şey yok. Aynı kalitede baklavayı 21 liradan başlayan fiyatlarla satmaya devam ediyoruz. Yerli ve yabancı turistler baklavada fiyat aralığından oldukça memnunlar. Diğer yandan Gaziantep’te yaşayan vatandaşlarımızda bu fiyatlarla kaliteli baklava yiyebilecekler. Satışların bugün itibariyle yüksek oranda olduğunu söyleyebilirim. Gaziantep’te baklavanın pahalı olduğu yönünde yaşanan tartışmalara bu noktada son vermek istiyoruz.”

GÜNDEM
Bülent Öner
19.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin