Kronik ve dirençli ağrılar için özel tedavi yöntemi

Gaziantep'te özel bir hastanede kronik ve dirençli ağrılar için uygulanan...
Kronik ve dirençli ağrılar için özel tedavi yöntemi

Gaziantep'te özel bir hastanede kronik ve dirençli ağrılar için uygulanan özel ve farklı yöntemlerle hastalara şifa dağıtılıyor.

Özel Gaziantep Anka Hastanesi Başhekimi Dr. Fırat Dalgıçer, uzun süre devam eden ve kronik ağrı olarak adlandırılan ağrının insanların yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini dile getirerek, algoloji branşının doğuşuyla birlikte ağrının artık kader olmaktan çıktığını, üstesinden gelinebilecek bir hal aldığını söyledi.

“Ağrının kaynağına iniyoruz”

Dr. Fırat Dalgıçer, hastanelerindeki algoloji biriminde ağrıların kaynağına inerek, hastalara farklı ve özel yöntemlerle müdahale edildiğini ifade etti. Bu yöntemlerle hastaların kronik ve dirençli ağrılardan bile kurtulabileceğini belirten Dalgıçer, “Algoloji klasik tedavi yöntemlerine cevap vermeyen, kronik ve dirençli ağrılarda medikal tedavi ve girişimsel işlemleri uygulayan ağrı bilimidir. Özel Gaziantep Anka Hastanesi Algoloji birimi olarak klasik tedavi yöntemlerine cevap vermeyen kronik ağrısı olan bu tip hastaların bir çok farklı ve özel teknik uygulayarak ağrılarına çözüm bulmaktayız. Algoloji birimimiz tarafından tedavisi gerçekleştirilen ağrı tipleri içinde bel-boyun fıtığı gibi omurlar arasında sinir sıkışmasına bağlı ağrılar, migren yada diğer tip baş ağrıları, şeker hastalığına bağlı polinöropati ağrıları, omuz-boyun-bel ve dizlerde görülen kronik yumuşak doku romatizmasına bağlı ağrılar, kanser hastalarında görülen ağrılar, kemik erimesine bağlı ağrılar, zona ve benzeri cilt hastalıklarından kaynaklanan ağrılar, damarsal dolaşım bozukluğuna bağlı ağrılar, psikosomatik ağrılar, cinsel ilişki kaynaklı ağrılar gibi birçok ağrı tipi yer almaktadır. Bu tip ağrı şikayetleri ile Algoloji birimimize başvuran hastalarımızda, hastalık hikayesini alarak gerekli muayene ve tetkik işlemleri sonrası hastalığına dair sebep ve sonuç ilişkisini ortaya çıkarmakta ve her bir hasta için ayrı ayrı olmak üzere en uygun tedavi şeklini belirlemekteyiz. Algoloji birimimizde uygulanan ağrı önleyici tedavi uygulamaları arasında Epidural kateter işlemi, proleterapi, eklem enjeksiyonları, sinir ve ganglion blokajları gibi birçok farklı yöntem bulunmaktadır" dedi.

“Tedavi kişiye özel olmalı”

Benzer ağrısı olan herkese aynı tedavi yönteminin uygulanamayacağı uyarısında da bulunan Özel Gaziantep Anka Hastanesi Başhekimi Dr. Fırat Dalgıçer, "Her beden farklı olduğu için ve ağrıya eşlik eden diğer faktörler kişiden kişiye değiştiği için bir hastamızda fayda sağlayan ilaç veya tedavi yöntemi, bir diğer hastamıza uygun olmayabilir. Bu nedenle tedaviler her zaman kişiye özel olmalıdır. Uzun süreli ve sebebi bulunamayan ağrısı olan hastalar Algoloji birimimize başvurarak yapılan tetkik ve değerlendirmeler sonrası kendileri için en uygun tedavi yöntemini öğrenebilir ve tedavilerini gerçekleştirebilirler” dedi.

YAŞAM
Haber Merkezi
20.04.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin