Küçük Abdulselam’ın yaşam savaşı

Küçük Abdulselam’ın yaşam savaşı

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyeli ailelerin dramları bitmek bilmiyor. Büyük dram yaşayan ailelerin arasında yer alan Türkmen Topal ailesinin en küçük bireyi Abdulselam beyin kanseri ile mücadele ediyor. 1,5 yıldır kemoterapi gören küçük Abdulselam savaştan ailesi ile birlikte kaçarak kurtuldu ama bugün yine kanser karşısında yaşam savaşı veriyor.

KANSER HASTASI ABDUSELAM’IN TEDAVİSİ ADANA’DA SÜRÜYOR

Gaziantep’te Şahinbey ilçesinde harabe sayılabilecek bir evde yaşam mücadelesi veren Türkmen, Topal ailesi geçimini zor şartlar altında sürdürüyor. Anne Emine Emine, savaştan zor bela kaçarak Gaziantep’e sığındıklarını anlattı. Eşi Ali Topal’ın bir terlik fabrikasında çalıştığını anlatan anne Emine, “Çocuğumuzun tedavisi için 20 günde bir Adana’ya gitmek zorundayız. Devlet çocuğumuzun tedavi masrafını üstlendi ama Adana’ya gidiş ve gelişimiz büyük maliyetler tutuyor. Kanser tedavisi devam eden Abdulselam’ın dışında 2 çocuğumuz daha bulunuyor. Derme çatma bir evde yaşamak zorundayız. Yaşadığımız evin üst kısmı tenekelerle kapatılmış durumda. Geçtiğimiz günlerde yaşanan yağışın ardından evimizi su bastı. Bizler her türlü zor yaşam şeklinde yaşamaya razıyız. Tek bir isteğimiz var çocuğumuzun bir an önce sağlığına kavuşması” diye konuştu.

TÜRKMEN AİLE ÇOCUKLARININ TEDAVİSİ İÇİN YARDIM BEKLİYOR

1,5 yıl önce beyin kanseri teşhisi konan küçük Abdulselam’ın tedavisine hemen başlanıldı. Tedavisi Gaziantep’te çocuk onkoloğu olmadığı için Adana’da süren Abdulselam’ın ailesi tedavi sürecinde Adana’ya gidiş ve geliş konusunda ekono0mik olarak çok zorlandı. Anne Emine Emine, “Eşim çocuğumuzun tedavisi için Adana’ya 20 günde bir gidip gelmek zorunluluğu olduğu için düzenli bir işyerinde çalışamadı. Çocuğumuzun bir an önce sağlığına kavuşabilmesi için her şeyimizle mücadele ediyoruz. Eşim terlik fabrikasında çalışıyor ama Adana’ya 20 günde bir gidip geldiğimizden dolayı düzenli şekilde çalışamıyor ve para kazanamıyor. Yardımseverlerden çocuğumuzun tedavisini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmemiz ve yaşamımızı sürdürebilmemiz için yardımlarını bekliyoruz. Yapılacak her yardım sayesinde çocuğumuzun tedavisi daha sağlıklı bir şekilde sürecektir” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
15.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin