KUDEB’e yakışıyor mu?

KUDEB’e yakışıyor mu?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Koruma ve Uygulama Daire Başkanlığı’nın bulunduğu Bey Mahallesi’nde alt ve üst yapı çalışmaları başlatıldı. Tamamlanamayan çalışmalar nedeniyle tarihi mahallede yer alan KUDEB’in önü fare delikleri gibi oyulmuş halde bırakıldı.

BEY MAHALLESİ’NDE KUDEB ÖNÜNDE ALT YAPI ÇALIŞMALARI NEDEN YARIM BIRAKILDI?

Büyükşehir Belediyesinin önemli birimlerinden birisi olan KUDEB kentte ki tarihi ve kültürel alanların korunması ve geleceğe taşınması konusunda önemli çalışmalara imza atıyor. Bey Mahallesi’nde tamda kültür ve tarihin önemli noktalarının yer aldığı bölgede yer alan KUDEB önündeki çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanması isteniyor. Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Yeşilyurt, çalışmaların bir an önce tamamlanması için gerekli girişimlerde bulunduklarını dile getirdi. Diğer yandan ise alt ve süt yapı çalışmalarının bölgede neden yardım bırakıldığı konusunda ise bir açıklama yapılmadı.

KUDEB’İN ÖNÜ FARE DELİKLERİ GİBİ AÇIK KALDI

Tarihi binalar ve müzelerin arasında önemli bir noktada yer alan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Koruma ve Uygulama Daire Başkanlığı hizmet binasının hemen girişinde başlatılan ve yardım bırakılan çalışmalar nedeniyle bölgeye gelen yerli ve yabancı turistler zor anlar yaşıyorlar. Bir süre önce başlatılan ve bir türlü tamamlanamayan çalışmalar kapsamında belediyeye ait ekiplerin hızlı şekilde çalışma sürdürmesi ve alanın eski haline döndürülmesi isteniyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
12.03.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin