KÜFÜR HER YERDE!

Resmi kurum duvarına bile yazmışlar
KÜFÜR HER YERDE!

Kenar semt ara sokaklarında ve umuma açık tuvaletlerde görmeye alışkın olduğumuz türden küfürler bu kez resmi kurum duvarlarına da sıçradı.

Gündelik hayatta oldukça yoğun bir şekilde yer eden küfür dediğimiz argo sözler resmi kurum duvarlarına da yansıdı.

Gazeteniz Hakimiyet geçtiğimiz günlerde Balıklı Parkı içinde bulunan ve işletmesini Şahinbey Belediyesinin üstlendiği WC’nin kapısındaki vatandaşın tepkisini çeken argo sözlerin ilgililer tarafından silinmediğini ya da üzerinin yeniden boyanmadığını duyurmuştu.

Bu kez bu tür argo yazılar resmi kurum duvarlarında karşımıza çıktı. Şahinbey İlçesi Düğmeci mahallesi sınırları içerisinde bulunan Şehit Şahinbey Özel Eğitim Uygulama Merkezi duvarına yazılan bu argo sözler görenlerin tepkisine yol açıyor.

Şehrimiz Düğmeci mahallesi Çocuk Yuvası Sokak girişinde bulunan trafonun üst kısmındaki yazı bölgeden geçenleri hayretlere düşürüyor.

Edindiğimiz bilgilere göre en az iki-üç aydır duvarda yazılı halde bulunan ve belediye temizlik işleri ekiplerinin günde iki kere uğradıkları bu sokak duvarındaki yazıya müdahale edilmemesi ise ilginç karşılanıyor.

Bölgede yaşayan vatandaşların duyarsız bir şekilde çöplerini gelişigüzel bıraktıkları Şahinbey İlçesi Düğmeci Mahallesi Çocuk Yuvası Sokak girişinde bulunan trafonun etrafı çöp birikintileriyle haşerelerin üremesine neden oluyor.

Kimliği belirsiz bazı kişilerin tepkisini ortaya koymak için seçtiği yol ise duvara küfür içeren söz yazmak. Ancak argo içerikli bu ikazın yeterince faydasının olmadığı yığılı bulunan çöplerden de anlaşılıyor.

İki-Üç ayı aşkın bir süredir resmi bir kurum olan Şehit Şahinbey Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinin duvarını kirleten argo içerikli bu yazının Şahinbey Belediyesi yetkilileri ve ilgilileri tarafından temizlenerek çirkin görüntünün ortadan kaldırılması gerekiyor.

Gerek yerli gerekse yabancı turistlerin gezi güzergahları üzerinde bulunan ve özellikle de resmi kurum duvarında olması ile hayretler uyandıran bu yazı bölgedeki çocukları da olumsuz etkiliyor.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
6.08.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin