“KUL HAKKINI KİM YEDİ?”

Teşkilatlardan Sorumlu Ak Parti Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz’a kamuoyu adına soruyoruz;
“KUL HAKKINI KİM YEDİ?”

Şahinbey Belediye Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğü dönemde “usulsüzlük” nedeniyle hakkında açılan dava dosyası yıllar geçmesine rağmen halen Yargıtay’dayken Mehmet Haz sosyal medya hesabından takipçilerine ilginç bir çağrıda bulundu. “Kul hakkı yiyorsunuz” şeklinde çevresine sitemde bulunan Haz, 2004-2009 yılları arasında Şahinbey Belediye Başkan Yardımcılığı yaptı. Hem de, dönemin Belediye Başkanı Ömer Can’dan sonra, belediyede ikinci adam. İmar, basın ve para işlerinden direkt sorumlu gölge başkan olarak önemli bir görevde yer aldı.

“SIRTIMDAN KAZANDIKLARINIZI FAKİR FUKARAYA DAĞITIN”

Sosyal medya hesabından, “Kul hakkı yiyorsunuz sırtımdan kazandıklarınızın bir kısmını fakir fukaraya dağıtın belki rabbim sizi affeder. Zafer inananlarındır.” Şeklinde takipçilerine seslenen Teşkilatlardan Sorumlu Ak Parti Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Mehmet Haz, Şahinbey Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevindeyken yapılan yolsuzlukla ilgili yerel mahkemede gün aldığı dosyanın neden Yargıtay’da yıllardır bekletildiği, yerel seçim sürecinde istifası evrak kayıttan geçirildiği halde geri alınması, son olarak daha 10 gün önce yine whatsapp grubunda yazdığı bel altı ifadeleri tartışma konusu olmuştu.

HANGİ SUÇLARDAN DOLAYI CEZA ALMIŞTI?

Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi, dönemin Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Haz’ı, hapis cezasına çarptırdı. Can ve Haz, görevi kötüye kullanmaktan 1’er yıl 6 ay, resmi evrakta sahtecilikten de 2 yıl 7’şer ay ceza aldı. 2004-2009 yılları arasında Şahinbey Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Haz, toplam 4 yıl 1 ay 7 gün hapis cezası aldı. Gaziantep 4.  Ağır Ceza Mahkemesi Haz’a görevi kötüye kullandıkları için 1’er yıl 6’şar ay, resmi evrakta sahtecilik yaptığı için de 2 yıl 7 ay ceza verdi. Mahkemede 2011-217 numaralı dosya olarak görülen dava sonrası şok ceza almıştı. Karar temyiz edilmişti.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
10.12.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin