Kültür turizminde tur sayısı arttı

Kültür turizminde tur sayısı arttı

Gaziantep’e yapılan turlar, ilkbahar ve sonbahar aylarında yoğunlaşıyor. Bölgeye yapılan turlar kapsamında yoğunluklar her geçen gün artarken, Gaziantep ve bölge illerinin turizm potansiyelininyıl sonuna kadar daha da artması bekleniliyor.

TURLARIN DAHA DA ARTACAĞI AÇIKLANDI

Eylül ayının başından itibaren Gaziantep’e yönelik özellikle kültür turları artmaya başladı. İlkbahar ve Sonbahar aylarında sıkça tercih edilen turlar kapsamında Eylül ayı itibariyle Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne yapılan turların sayısında bir hayli artış meydana geldi. Gaziantep başta olmak üzere bölge illerine yapılan turlar kapsamında bölgede bulunan tüm turist rehberlerinin dolu olduğu öğrenildi. Gaziantep Turist Rehberleri Odası Başkanı Murat Tekeoğlu, Gaziantep ve bölge illere yapılan turların sayısının her geçen gün arttığını belirtti. Tekeoğlu, “Sonbahar ve İlkbahar aylarında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan çevre illere yapılan turların sayısında artış meydana geliyor. Yaz aylarının sona ermesi ile birlikte bölgemize yapılan turlar başlamış oldu. Eylül ayı başı itibariyle başlayan turlar, 15 Kasım tarihine kadar devam edecek. Bu süreçte çok sayıda turun kentimize gelmesi bekleniyor.”

BEKLENTİNİN ÜZERİNDE RAKAMLARA ULAŞILDI

Sözlerini sürdüren Tekeoğlu, “Turların yoğun olduğu sezonumuz başladı. Eylül ayı itibariyle boşta hiç rehberimiz bulunuyor. 150-200 civarında rehberimiz tamamen dolu durumdalar. Yalnızca Gaziantep’te değil, bölge genelinde yoğunluk devam ediyor. 15 Kasım tarihine kadar yoğunluklar devam edecek. Kentimize ve bölgemize 2019 yılında gelen turist sayısının geçen yıllara oranla daha da artacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
7.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin