KÜLTÜR YOLU'nda MOBESA UYGULAMASI

KÜLTÜR YOLU'nda MOBESA UYGULAMASI

Her gün yerli ve yabancı binlerce turistin gezdiği tarihi kültür yolu çevresinde mobese uygulaması başlayacak. Polisin tarihi yolda olası olayların önüne geçebilmesi ve anında müdahale edebilmesi için başlatılan alt yapı çalışmalarının kısa sürede tamamlanması bekleniliyor. Başlatılan bu çalışma karşısında ise bölgede yer alan esnaf temsilcileri oldukça mutlular.

“ÇOK SAYIDA HIRSIZLIK OLAYI YAŞANIYORDU”

Geçmişte çok sayıda hırsızlık olaylarının yaşandığı tarihi kültür yolunda yer alan esnaf temsilcileri mobese uygulamasının bölgede başlayacak olmasından dolayı oldukça mutlular. Yerli ve yabancı binlerce turistin gezdiği tarihi yolda yer alan esnaf son dönemde yaşanan hırsızlık olaylarından dolayı oldukça huzursuzdu. Genelde bakırcı esnafının yer aldığı bölgede mobese uygulamasının başlayacak olmasından dolayı oldukça mutlu olduklarını dile getiren Gaziantep Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık, mobese uygulamasında alt yapı çalışmalarının kısa sürede tamamlanmasını beklediklerini dile getirdi. Açık açıklamasında, “Tarihi kültür yolunda geçmiş dönemlerde yaşanan hırsızlık olaylarından dolayı esnafımızın büyük mağduriyet yaşadı. Şimdi başlatılan bu uygulama ile hırsızlık olaylarının önemli ölçüde önüne geçileceğine inanıyoruz” şeklinde konuştu.

UYGULAMADAN DOLAYI YETKİLİLERE TEŞEKKÜR

Gaziantep Bakırcılar Odası Başkanı Celal Açık, kültür yolunun kültür ve turizm açısında Gaziantep’in gözbebeği olduğunu söyledi. Böylesi önemli bir bölgede mobese uygulamasının oldukça önemli olduğunu anlatan Celal Açık, “Yerli ve yabancı turistlerin bölgede daha rahat edebilmeleri açısında da mobese uygulaması oldukça önemli. Tabi bizim için en önemli konu işyerlerimizin daha güvenli bir şekilde korunabilmesi. Motorize polis ekiplerinin dışında kültür yolunun 24 saat izlenmesi burada yaşanabilecek olası hırsızlık olayları ile adli olaylarının önemli oranda önüne geçmesini sağlayacak. Bu çalışmalarından dolayı yetkililere esnafımız adına teşekkür ediyorum. Gaziantep polisi mobese uygulamasıyla birlikte çok sayıda olayın önlenmesini sağladı. Şimdi burada da olası olayların önüne geçilmesinde mobese uygulaması ile polis ekipleri başarılı çalışmalara imza atacaklardır” dedi.

ÖZEL HABER
Bülent Öner
26.07.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin