Kural yok, hijyen yok, önlem yok!

DEMOKRASİ MEYDANI SEYYARDAN GEÇİLMİYOR
Kural yok, hijyen yok, önlem yok!

Şehrimiz Demokrasi Meydanı akşam saatlerinde seyyar satıcılar için adeta bir cennet haline geldi.

Şehrimiz Demokrasi Meydanının İstasyon Caddesine bakan kısmı önünde bulunan otobüs durağının önü mesai bitim saatinden sonra adeta bir seyyar satıcı yuvası haline geldi.

Kuru bakkaliye gıdalarının yanı sıra nasıl yapıldığı belli olmayan kendi ürettikleri yiyecekleri de satışa sunan seyyar satıcılar otobüs durağının önüne adeta yuva kurdu.

Akşam saat 17.00 mesai bitiminden sonra durağın önündeki kalabalığı fırsat bilerek çeşitli ürünlerini burada pazarlamaya çalışan seyyar satıcılar neredeyse vatandaşa otobüs bekleyecek yer bırakmayacak kadar kalabalık bir hal aldılar.

Durakta bekleyen vatandaşları ve durağa yanaşmak isteyen otobüsleri de zor durumda bırakan bu satıcılar zaman zaman bazı vatandaşların tepkilerine de neden oluyor.

FIRSAT KOLLUYORLAR

Özellikle akşam saat 17.00’da zabıta birimlerinin de mesaisinin bitmesini fırsat bilen bu satıcılar açıkta sattığı ve nasıl yaptığı bilinmeyen gıdaları umarsızca teşhir ederek hijyen koşullarını da hiçe sayması dikkatlerden kaçmıyor.

ÖNLEM ALINSIN

Vatandaşın sağlığını ciddi olarak tehdit edebilecek olan bu duruma ilgili kurumlarca bir an evvel önlem alınması bekleniyor.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
31.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin