“KURALLARA UYACAKSINIZ”…

Trafik Şube Ekiplerinden Suriyeli sürücülere ayar
“KURALLARA UYACAKSINIZ”…

Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri tüm kentte denetimlerini aralıksız sürdürürken bu kez hassasiyetleri Suriyeli sürücüler üzerindeydi.

Gaziantep Trafik Tescil Şube Müdürlüğü ekipleri günün erken saatlerinde çeşitli yerlerde kontrol noktası oluşturarak denetimlerini yoğunlaştırdı.

Özellikle motosiklet kullanan sürücüleri denetleyen ekipler, egzoz ve kasklara dikkat ederek, egzoz ayarı bozuk olup aşırı gürültü çıkaran motosikletlileri de uyardı

Araçlar ve motosikletlerde hız limitine de dikkat edilirken, muayenelerinin yapılıp yapılmadığı da kontrol ediliyor. 

Şehirde yaşayanlar için huzur ortamı oluşturmaya çalışan Gaziantep Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri denetimlerine sabahın erken saatlerinde başlayarak günün geç vakitlerine kadar sürdürüyor.

İNÖNÜ CADDESİNDE SURİYELİ SÜRÜCÜLERE YOĞUN DENETİM

Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri İnönü Caddesi üzerinde oluşturduğu kontrol noktasında ehliyetsiz ve ehliyetini değiştirmeyen Suriyeli sürücülere ceza yağdırdı.

Yasa gereği altı ay içerisinde sınavlara girip Suriye’den aldıkları ehliyeti hala değiştirmeyen sürücülere para cezası uygulaması yapıldı.

407 TL CEZA

Ülkelerindeki iç savaştan kaçıp ülkemize sığınarak burada yaşamaya çalışan ancak trafik kurallarını ihlal eden Suriye uyruklu vatandaşlar trafik kurallarına uymadıkları için yerli sürücülere büyük sıkıntılar yaşatmakta.

Artan sıkıntılardan dolayı Trafik Şube Müdürlüğü Ekipleri de oluşturdukları kontrol noktalarında hiçbir sürücüyü affetmiyor.

Kurallara uymayan sürücülere işledikleri suçun nevine göre değişik türde ceza uygulaması yapan Trafik Şube Ekipleri, ehliyetini değiştirmeyen sürücülere ise 407.-TL ceza keserek yaptırımda bulunuyor.

Trafik Şube Ekiplerinin yaptığı denetimlerden vatandaşların memnuniyeti de gözlerden kaçmadı.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
10.10.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin