“Kurslar aralıksız sürecek”

“Kurslar aralıksız sürecek”

GESOB ile AB hibe destekli "Mesleğim var işim de var" isimli projenin kapanış töreni Grand Otel’de gerçekleştirildi. Proje kapsamında 70 kursiyere sertifikaları törenle verildi. GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu bu tür kursların gelecek dönemlerde de aralıksız şekilde verileceğine dikkat çekti.

GESOB ile AB hibe destekli "Mesleğim var işim de var" isimli projenin kapanış toplantısı ve belge töreni Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun, GESOB Başkanı Ömer Kusbeoglu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda Başkanları, ISKUR, MEM, HEM, KOSGEB den Temsilciler, Proje Paydaşlarımız, Proje Ekibi, Eğitmenlerimiz, kursiyer ve ailelerin katılımı ile Grand Otelde gerçekleştirildi. Mezun 70 kursiyerin belgeleri törenle verildi. Toplam 306 kişi belgelendirilmiştir şeklinde konuşan GESOB Başkanı “Proje hedefleri doğrultusunda; mesleki eğitim, girişimcilik eğitimi ve seminerlere katılım olarak 306 kişi belgelendirilmiştir. Şu ana kadar 300'e yakın kişi projeye dahil oldu. Çeşitli dallarda 70 kişiye 108 belge verilmiştir. Meslek eğitimler süresince tüm katılımcılar; iş ve meslek hayatlarına İŞKUR tarafından sigortalanmış, kursiyerlere proje bütçesinden yol ve yemek bedeli olarak günlük 7,7 Euro ödenmiştir. Bu ve buna benzer kurslarımız gelecek dönemlerde de aralıksız şekilde sürdürülecektir” diye konuştu.

AVRUPA BİRLİĞİ HİBE DESTEKLİ BİR PROJE

GESOB olarak şimdiye kadar 350 projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Küsbeoğlu, “Bunlardan bir tanesi ‘Mesleğim Var, İşim Var’ projesidir. Avrupa Birliği hibe destekli bir projedir. Hedef guruplarımız ise; kadınlar, risk grubu gençler, madde bağımlılığı tedevi sürecindeki gençler, uzun süreli işssizler, hadef grupların aile bireyleri, hedef gruplara istihdam sağlayacak işletmelerdir. MEB onaylı belge alan 70 katılımcıdan 31 kişiye ilgili sektörlerde kayıtlı istihdam sağlanacak proje hedefimiz olan % 30 istihdam oranı % 44 olarak gerçekleştirilmiştir” diye konuştu.

YAŞAM
Fatih Çeliktürk
29.10.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin