Kuruluşun 95. Yılında 95 kişi yok!

Kuruluşun 95. Yılında 95 kişi yok!

CHP kuruluşunun 95. yıldönümünü kutluyor. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen kutlama törenine katılım az oldu. Atatürk Anıtına çelenk konulmasıyla başlayan programda saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu. Partinin kuruluş yıldönümü etkinliklerine geçtiğimiz yıllarda da katılım az olmuş ve bu durum eleştirilere yol açmıştı.

İL BAŞKANI SUCU YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, “Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bugüne, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri olan devrimlerin ve Cumhuriyetin koruyucusu ve teminatıdır” dedi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, CHP’nin 95. kuruluş yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. İl Başkanı Sucu, mesajında Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye’nin kurucu partisi olduğunu ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’ye emanet ettiği bir parti olduğunu söyledi.

“LAİKLİĞİN YIKILMAZ KALESİ OLARAK AYAKTAYIZ”

İl Başkanı Sucu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Anadolu Aydınlanma Devrimi’nin sönmeyecek meşalesi, kurucu ve ebedi lider Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Benim iki büyük eserim vardır. Biri Cumhuriyet Halk Partisi, diğeri Türkiye Cumhuriyeti’dir” diyerek önemini vurguladığı partimizin, 95’inci kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Cumhuriyet Halk Partisi, kurulduğu günden bugüne, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri olan devrimlerin ve cumhuriyetin koruyucusu ve teminatıdır. Partimiz rejimlerin, devletlerin imparatorlukların yıkılmasına rağmen 95 yıldır çağdaşlığın, demokrasi ve insan haklarının, ulus devlet modelinin ve laikliğin yıkılmaz kalesi olarak ayaktadır, yaşamaktadır. Kurulduğu günden beri partimize yapılan her saldırı, aslında Cumhuriyete ve onun kurucu felsefesine yapılan saldırılardır. Bugün de partimiz ve de tabi olarak Cumhuriyetimiz gerici ve bölücü emperyalizmin maşaları tarafından saldırı altındadır”.

“CUMHURİYETE KARŞI SÜREKLİ SALDIRI VAR”

Cumhuriyetin değerlerine ve birikimine karşı sürekli ve sistematik olarak, bir rövanş özlemiyle yapılan saldırıların toplumun değişik kesimlerinde örgütlenmeye devam edildiğini kaydeden, Sucu, “Partimizin en yeni üyesinden en eski üyesine kadar biz Cumhuriyet Halk Partililer, dünyada ve bölgemizdeki tüm olumsuz gelişmelere rağmen; laiklikten ödün vermeden, Atatürkçü düşünceden ayrılmadan, hukukun üstünlüğünden vazgeçmeden, ulusal birliğimizi ve cumhuriyetimizi koruyacağız. Çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş yıldönümünü kutluyor; partimizin kurucusu ve ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal eden tüm partililerimizi saygı ve özlemle anıyorum” şeklinde konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
9.09.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin