KURUNUN YANINDA YAŞI YAKIYORLAR!..

Şahinbey Halk Eğitim Merkezi’nde 2014 yılından bu yana görev yapan ve halen görevde bulunan 18 müdür ve müdür yardımcısı hakkında “usulsüz kurs düzenlemek ve evrakta sahtecilik” suçlamalarıyla soruşturma yürütüldü.
KURUNUN YANINDA YAŞI YAKIYORLAR!..

Gaziantep Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin emirleri doğrultusunda Şahinbey Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen 400 kursla ilgili olarak soruşturma yürütüldü. Her hangi bir kamu zararının olmadığı iddia edilen kurslarla ilgili olarak “evrakta sahtecilik” suçlamasıyla 2014 yılından bu yana görev yapmış müdür ve müdür yarımcılarının ifadelerine başvuruldu.

MÜDÜR YARDIMCILARININ İFADELERİ OTEL LOBİSİNDE Mİ ALINDI?

Gaziantep Milli Eğitim camiasında 2019 yılının Şubat ayından bu güne kadar eşi benzeri görülmemiş bir soruşturma yürütüldü. Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin emri ile Şahinbey Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen 700 kursun 400’ü mercek altına alındı. Bakanlık müfettişleri sürdürülen soruşturmada 2014 yılından bu yana idarecilik yapmış toplamda 18 müdür ve müdür yardımcısının ifadelerini aldı. Bazı müdür yardımcılarının ifadelerinin otel lobilerinde alındığı iddia edildi. Düzenlenen 400 kursta usulsüzlük ve evrakta sahtecilik yapıldığı iddiaları arasında 2019 yılının Şubat ayından bu yana görevde bulunan ve haklarında soruşturma devam eden müdür ve müdür yardımcılarının görevde tutulması ise kafalarda soru işaretleri yarattı.

ORTADA KAMU ZARARI YOK AMA “EVRAKTA SAHTECİLİK” SUÇLAMASI VAR

Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda Şahinbey Halk Eğitim Merkezinde açılan kurslar ilgili müdür yardımcılarının web şifreleriyle merkez müdürü tarafından düzenlendi. 2019 yılının Şubat ayında başlatılan soruşturma neredeyse 1 yılı buldu. Bu süre zarfında bu ağır iddialar karşısında ise soruşturma kapsamında müdür ve müdür yardımcıları görevden uzaklaştırılmadılar. Bu ilginç soruşturma sürecinde müdür yardımcılarının önemli bölümünün psikolojileri bozuldu. İddia edilen suçlamaları kabul etmeyen müdür yardımcıları ortada kamu zararı bulunmazken evrakta sahtecilik suçlamasının oldukça ağır olduğu konusunda hem fikirler. Soruşturmayla ilgili olarak ifadeleri alınan müdür ve yardımcılarının akıbetleri konusunda net bir bilgi bulunmazken müdür yardımcıları ise büyük bir haksızlığa uğradıkları iddia ediyorlar.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
12.01.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin