KURUNUN YANINDA YAŞTA YANMASIN!

Gaziantep’te faaliyet gösteren 17 Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifinden bazıları yakın incelemeye alındı. Müfettiş incelemesine alınan bazı kooperatiflere “kayyum” atanması gündeme geldi.
KURUNUN YANINDA YAŞTA YANMASIN!

Gaziantep’te faaliyet gösteren esnaf kefalet kredi kooperatiflerinden bazılarına müfettiş incelemesi başlatıldı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği ile Ticaret İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından devam eden incelemeler neticesinde bazı kooperatiflere kayyum atanabileceği iddia edildi.

MİLYONLARCA LİRALIK KREDİ OLANAĞI SAĞLIYORLAR

Gaziantep’te kuruldukları günden bu yana on binlerce esnafa kredi sağlayan esnaf kefalet kredi kooperatiflerinin bazılarında yaşanan olumsuzluklar karşısında yetkililer harekete geçti. Gaziantep’te bazı kooperatifler mercek altına alınırken yetkili müfettişler kayyum ataması istenilen kurumları en ince detayına kadar inceliyorlar. Kentte faaliyet gösteren ve esnafın kredi sorununa çözüm bulabilmek için önemli çalışmalara imza atan bazı kooperatifler ise incelemenin dışında bırakıldı.  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği ile Ticaret İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından devam eden incelemeler neticesinde banka takibine düşen bazı kooperatiflerde usulsüzlük tespit edildiği de iddia ediliyor.

GÜNDEM
Bülent Öner
24.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin