KURUTMALIK SATIŞLARI HIZLANDI

İpte durduğu gibi durmuyor
KURUTMALIK SATIŞLARI HIZLANDI

Kışlık kurutmalıkların merkezi olan ilimizde, mevsim gereği satışlar da hızlanarak yurdun dört bir yanına sevkiyatlar arttı. Fiyatlar ise abartılı değil.

Türkiye'nin birçok yöresine kurutulmuş biber,patlıcan, kabak ve acur sevkiyatının yapıldığı şehrimizde kurutmalıklar ipte durduğu gibi durmuyor. Mevsim normali olarak satışlar bir hayli hızlandı.

Yazın aşırı sıcaklarında iplere dizilerek kurutulan sebzeler sadece şehrimizde satılmakla kalmayıp Türkiye’nin dört bir yanına ve gelen gurbetçilerimizin yaşadıkları ülkelere de gidiyor.
 
Dağıtımın merkezi sayılan Elmacı pazarında esnaf satışlardan oldukça memnun. Kurutmalık fiyatlarının da aşırı yüksek olmaması satışların daha da artmasına vesile olduğu için esnafın da yüzünü güldürüyor.
 
50 adetten oluşan ve adına “düzüm” denilen ipe dizilmiş kurutmalıkların fiyatları, kurutulan gıdanın türüne göre değişiyor.
 
DÜZÜM FİYATLARI

Patlıcan 14.-TL
Biber 14.-TL
Kabak 12.-TL
Acur 12.-TL

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
20.09.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin