Liderlik eğitimi verildi

Liderlik eğitimi verildi

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) tarafından, SADA Kadın Gelişim ve Dayanışma Merkezi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi desteğiyle düzenlenen “Liderlik Eğitimi Katılım Belgesi Töreni” Gaziantep’te gerçekleşti.

Türkiye’de KEDV tarafından uygulanan “Liderlik Eğitimleri”, Women’s Learning Partnership (WLP) liderliğinde çeşitli ülkelerdeki kadın kuruluşlarının ortak çabasıyla geliştirildi ve 2001 yılından bu yana Türkiye’de kadın kooperatiflerinin/gruplarının desteğiyle 4000’den fazla kadına ulaştı. Liderlik Eğitim Programı, yerelden ve mülteci kadınların kendi yaşamlarını ve toplumlarını dönüştürmeye yarayacak, hayat deneyimlerinden edindikleri uzmanlıklarını ve liderlik becerilerini keşfetmelerini, kadınlara ortak amaçları için birlikte çalışma, geleceğe yönelik uygulanabilir planlar geliştirme ve bunu hayata geçirme konusunda beceriler kazandırmayı hedefliyor. 2019 yılında eğitimlere Gaziantep ili özelinde 100’ün üzerinde Suriyeli kadın katılırken, Türkiye genelinde ise 500 mülteci kadın katıldı.

SERTİFİKALARINI TÖRENLE ALDILAR

Gaziantep Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen “Liderlik Eğitimi Katılım Belgesi Törenine ise 80 kadın katıldı, 50 kadın sertifikalarını aldı.

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV), 1986 yılından beri, yoksulluk ve eşitsizliklerin var olmadığı güçlü bir toplum oluşturmaya katkıda bulunmak amacıyla, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek için çalışmaktadır. Bu doğrultuda bireysel ve kolektif kapasite geliştirme, kooperatifleşme, ekonomik güçlenme ve afet/göç alanlarında programlar yürütmektedir.

KEDV, dar gelirli kadınların yoksullukla mücadeledeki uzmanlıklarına, ailelerini ve toplumu geliştirme, dönüştürme güçlerine inancıyla, onlarla ilkeli bir ortaklık anlayışıyla çalışmakta, tüm projelerini onların ve çevrelerinin sinerjisiyle geliştirmekte, yerel yönetimler ve toplumdaki diğer aktörlerle işbirliği yapmaktadır.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
14.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin