Madde bağımlıları bıktırdı

Madde bağımlıları bıktırdı

Şahinbey ilçesi sınırlarında yer alan Kozanlı, Bey, Sakarya, Eyüpoğlu Mahalleleri arasında yer alan tarihi Antep evleri tehlike altında. Önceki gün akşam geç saatlerde Eyüpoğlu Mahallesi’nde madde bağımlıları tarihi bir evde yangın çıkardı. Çıkan yangına anında müdahale eden itfaiye ekipleri yangın büyümeden söndürdü

MADDE BAĞIMLILARININ TERCİHİ ESKİ YAPILAR

Eski bir yerleşim alanı olması nedeniyle yıkılan veya yıkılmış olan eski evlerde konaklayan madde bağımlılarından rahatsız olduklarını dile getiren vatandaşlar, güvenlik güçlerinin bu konuda gerekli tedbirleri almasını istediler. Diğer yandan yerel yönetimlerin harabe durumda bulunan evlerin yıkılması yönünde adım atmalarını talep eden vatandaşlar, akşam saatlerinden itibaren bu evlerde konaklayan madde bağımlılarının uzaklaştırılmış olacağını kaydettiler.

“KOLLUK KUVVETLERİ GÖREVLERİNİ YAPIYOR AMA YİNE DE KURTULAMIYORUZ”

Daha önce Hâkimiyet Mahalleler ’de köşesinde konuşan Eyüpoğlu Mahallesi Muhtarı Mithat Kont, mahallede bulunan boş tarihi Antep evlerinde kalan madde bağımlılarının kendilerini rahatsız ettiklerini dile getirmişti.
Kont açıklamasında, “Mahallemizi resmen işgal eden madde bağımlılarından şikâyetçiyiz. Emniyet Müdürlüğü üzerine düşen görevleri yerine getirmesine rağmen madde bağımlılarından kurtulamıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin bölgede yürüttüğü restorasyon çalışmalarından memnunuz. Fakat yeniden ortaya çıkartılan tarihi dokunun madde bağımlılarının neden olduğu olaylardan dolayı yıpranması bizleri üzüyor. Dün gece mahallemizde yaşanan korkunç yangının bir daha yaşanmamasını istiyoruz. Madde bağımlısı gençlerle kinler ilgileniyorsa ilgilensin ama bu soruna bir an önce sorun bulunsun” diye konuştu.

BEY MAHALLESİ’NDE DE MADDE BAĞIMLILARI ÖNEMLİ SORUN

Bey Mahallesi Muhtarı Şahin Yeşilyurt, mahalle genelinde kendilerini özellikle akşam saatlerinde gösteren madde bağımlılarının rehabilitasyonlarının sağlanması için yetkilileri göreve davet etti. Bey Mahallesi eski Sinema Sokak’ta boş bulunan eski Antep evlerinde konaklayan madde bağımlılarının bu bölgeden uzaklaştırılması için kolluk kuvvetlerine seslenen Yeşilyurt, “Büyükşehir Belediyesi’nin sadece mahallemizde değil bölge genelinde yürüttüğü restore çalışmalarından kısmen memnunuz. Mahallemizde eskiye oranla madde bağımlılarının sayısında azalma var. Fakat kalanlarda tarihi yapılara zarar veriyorlar. Eski Sinema Sokak’ta boş bulunan tarihi yapıların çoğunun kapısına kildi ben aldım. Madde bağımlısı gençler takılan bu kilitleri kırarak yeniden o evlere giriyor ve zarar veriyorlar. Bu çocukların eski sağlıklarına kavuşmaları için hep birlikte ne gerekiyorsa yapalım. Aksi takdir de yarın bu gençler karşımıza azılı birer suçlu olarak çıkabilirler” şeklinde konuştu. 

GÜNDEM
Bülent Öner
5.04.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin