“Maliyetler karşılanamıyor”

“Maliyetler karşılanamıyor”

Gaziantep’te faaliyet gösteren 300’e yakın düğün salonunda sezonun açılmasına rağmen kazanç maliyetleri karşılamıyor. Düğün salonu işletmecileri 9 ay boş gezdiklerini, sezonda da 3 aylık kazancın giderleri karşılamadığını anlattılar. Mübarek Ramazan ayının ardından sezonun tam anlamıyla başlayacağını anlatan Ramazan Demir, maliyetlerin oldukça fazla olduğuna dikkat çekti.

“9 AY BOŞ GEZ, 3 AY ÇALIŞ”

Hollywood Düğün Salonu İşletmecisi Ramazan Demir, düğün salonlarının genelinin sezon başlamasına rağmen henüz para kazanamadıklarına vurgu yaptı. Salonların tıklım tıklım olmasına rağmen sezon dışı giderlerin fazla olmasından dolayı para kazanamadıklarını belirten Demir, “Düğün salonlarında sezon birkaç ay önce başladı. Ramazan ayı nedeniyle düğünlere ara verilse de bayram ertesi düğünler tüm hızıyla yeniden başlayacak. Düğün salonu işletmecileri olarak yılın 9 ayı salonların tamamı boş kalıyor. Bu aylarda sezonda kazanılan 3-5 kuruş para harcanıyor. Yani sezonda para kazanıyor gibi görünüyoruz ama alakası yok. Kazandığımız para cebimizde kalmıyor diğer aylarda giderlere yansıyor” şeklinde konuştu.

“EKİM AYINA KADAR YOĞUNLUK VAR”

Düğün sezonunun Ekim ayının sonuna kadar devam edeceğini anlatan Hollywood Düğün Salonu İşletmecisi Ramazan Demir, “Sezonumuz Ekim ayı sonuna kadar devam eder. Bu aydan sonrada Ocak ayına kadar aralıklı düğünler olur ve sonra salonların tamamı boş kalır. İşte sezonda kazanılan paralar salonların boş kaldığı aylarda personel, kira, elektrik ve su gibi giderlerde kullanılır” diye konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
4.06.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin