Manifaturacı esnafı sıkıntılı

Manifaturacı esnafı sıkıntılı

Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Mahmut Özsoy, geçmiş yıllardaki iş potansiyelinin bu yıllarda neredeyse yok denecek kadar bittiğini kaydetti.

Gaziantep’te Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası’nın 1961 yılında kurulduğunu açıklayan Başkan Mahmut Özsoy, odaya kayıtlı 500 aktif üye olduğunu açıkladı. Manifaturacılardan herkes alış veriş yaparken konfeksiyon sektörünün manifaturacılığın önünü kestiğini ifade eden Başkan Özsoy, manifaturacılarında eski satışlarını yapamadıklarını söyledi.

“DÜĞÜN SEZONU DİYE BİRŞEY KALMADI”

Manifaturacılar ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Özsoy, sektördeki esnafların birçoğunun mesleği bıraktığını kaydederek şöyle konuştu: “Manifaturacılıkta eski satış ve kazançlar artık kalmadı ve esnafımızın büyük bir kısmı kepenk kapatmak zorunda kaldı. Düğün sezonu diye bir şey kalmadı, Haziran ve Temmuz aylarında gerçekten büyük bir durgunluk yaşadık. Piyasada bir sezon beklentisi vardı ama beklediğimiz sezon olmadı. Şu anda piyasada arz talep olayı yoktur, arz-talep olmadığı için esnaf satış yapamadı. Demek ki tabanda bir sıkıntı ve kriz var. Talep kalmayınca esnaf kendi giderlerini ancak karşılar hale geldi.”

GÜNDEM
Bülent Öner
24.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin