Meclislerde savaş var!

Meclislerde savaş var!

Yaklaşan yerel seçimlerin öncesinde partilerde meclis üyelikleri için savaş kızıştı. Yüzlerce aday adayın yarıştığı meclisler için partilerde kulis çalışmaları devam ediyor. Ak Parti’de belediye meclisleri için adı geçen aday adaylarının yoğun şekilde kulis çalışmalarını sürdürüyorlar.

AK PARTİ’DE BELEDİYE MECLİSLERİNE REKOR BAŞVURU

31 Mart yerel seçimlerinin öncesinde Ak Parti’de Gaziantep geneli belediye meclislerine 500’ün üzerinde başvuru oldu. Yapılan başvuruların akabinde belediye meclislerinde kendilerine yer bulabilmek için mücadele eden meclis üyesi aday adaylarının başta milletvekilleri olmak üzere belediye başkanları nezdinde kulis çalışmalarının sürdürüldüğü dile getirildi.

CHP VE İYİ PARTİ’DE MECLİS ÜYELİĞİ KONUSUNDA PAZARLIK SÜRÜYOR

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’de belediye meclisleri konusunda kota pazarlığı sürüyor. Şahinbey, Şehitkamil ve Oğuzeli Belediye Başkan adaylarını açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi’nde belediye meclisleri için sıralamanın nasıl oluşacağı konusunda bir netlik henüz yok. Belediye meclis üyelerinin partilere göre dağılımı nasıl olacak merak konusu oldu.

AK PARTİ BELEDİYE MECLİSLERİNDE MHP KÖKENLİ ÜYE OLACAK MI?

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep’te Cumhur İttifakı çerçevesinde Oğuzeli ve Karkamış ilçelerinde başkan adayı çıkarttı. Diğer ilçelerde ise Ak Partili belediye başkan adaylarını destekleyecek olan Milliyetçi Hareket Partili yönetimler belediye meclislerinde üye gösterebilecekler mi henüz bir net durum söz konusu değil.

GÜNDEM
Bülent Öner
12.02.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin