Mehmet Erdoğan: "Besni-Araban bölünmüş yol çalışmaları aralıksız devam ediyor"

Mehmet Erdoğan: "Besni-Araban bölünmüş yol çalışmaları aralıksız devam ediyor"

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Gölbaşı-Adıyaman ayrımındaki Besni-Araban bölünmüş yol çalışmalarına ara verilmeden tüm hızıyla devam edildiğini söyledi.

Ak Partili Erdoğan yaptığı yazılı açıklamada, ’’Milletvekili seçildiğim ilk günden itibaren Gaziantep-Adıyaman yolunun bölünmüş yol olması için yoğun mücadele verdim. Mücadelenin sonunda Gaziantep Valiliği İl Özel İdaresinden ayırttığım kaynak ile Besni 5. Bölüm Hd. Devlet Yolu Projesi 2013 yılında onaylandı. Daha sonra inşaatına başlanan bölünmüş yol yapım çalışmaları aralıksız devam ediyor. Köseceli mahallesine kadar olan kısmındaki çalışmalarında yarma ve dolgu çalışmalarından sonra kısmen asfalt çalışmaları da tamamlanarak trafiğe açıldı. Gölbaşı-Adıyaman ayrımı Besni-Araban Yolunun Adıyaman ili sınırlarındaki toplam proje uzunluğu 41 km olup, 2016 yılı sonu itibariyle 25 km bölünmüş yol sati kaplama olarak tamamlanmıştır. 2016 yılında 15 km bölünmüş yol sati kaplama bitirilmiştir. Proje bedeli 73 Milyon TL olup, bugüne kadar 34 Milyon TL harcama yapılmıştır. 2017 yılında 1,4 Milyon TL Parasal Gerçekleşme yüzde 47’dir. Bölünmüş yol çalışmaları Gaziantep il sınırı olan Araban ilçesi Sarıkaya kırsal mahallesi sınırındaki Ergen bölgesine kadar ulaşan yol çalışmalarının aralıksız sürdürüldüğünü belirtti’’ ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Haber Merkezi
14.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin