Mehmetçiğe destek için gittiler

Mehmetçiğe destek için gittiler

Mehmetçiğe destek vermek amacıyla Kilis’e sınıra giden Gaziantepli berber esnafı kurban kesip dua ettiler. Mehmetçiğe moral vermek ve her zaman asker olmaya hazır olduklarını belirten Gaziantep Berberler Odası Başkanı Hacı Darıcı, “Esnafımızla birlikte ülkemiz için şehit olmaya hazırız” dedi.

“ASKERİMİZE MORAL VERMEK İÇİN SINIRDAYIZ”

Bir milletin şu anda silah altında olan asker evlatlarına moral vermek ve her zaman yanlarında olduklarını belirtmek için Kilis’te sınır boyuna gittiklerini belirten Gaziantep Berberler Odası Başkanı Hacı Darıcı ve yönetim kurulu üyeleri, Zeytin Dalı Harekatı’nı sonuna kadar desteklediklerini söylediler. Yaklaşık 3 haftadır devam eden Zeytin Dalı Harekatı’nın Mehmetçiğin şanlı tarihine yakışır bir şekilde devam ettiğini belirten Hacı Darıcı, “Askerimize moral, şehitlerimize de dua için Kilis’e gittik. Programımız kapsamında Kilis sınırında askerimize şehir merkezinde ise vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu gösterdik. Harekatın sınırlarımızın güvenliğini sağlayacağına inanıyoruz. Biz esnaf olarak her zaman askerimizin yanındayız ve asker olmaya hazırız. Duamız vatanımızın birliği ve dirliği için. Allah şanlı ordumuzu her zaman muzaffer eylesin” diye konuştu.

Darıcı ziyaretlerin ardından yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“O FÜZELERİ BİZ ÇANAKKALE’DE GÖĞSÜMÜZLE SÖNDÜRDÜK”

“50 bin uçak getirseniz yine de vız gelir. Biz, sizlerin uçaklarını, Çanakkale'de atılan mermileri göğsümüzde söndürdük. O top mermilerini, o füzeleri Çanakkale'de göğsümüzle söndürdük. Allah'ın lütfu keremi ile göğsümüzde söndürmeye namzediz. Çanakkale destanı dünyanın tanıdığı en büyük destan, bu kahramanlar, evlatlar, bu Mehmetçik, Peygamberin ordusunun mensupları yine Çanakkale destanları yazıyor” şeklinde konuşan Darıcı sözlerini şu şekilde sürdürdü;

“Silahlı bir adam görsek bile o, bize ateş etmedikten sonra biz ona ateş etmiyoruz. Yüreği bu kadar temiz bir ordu dünyada yok. Silahlı düşmanı göreceksiniz, belki sivildir, diye bekleyeceksiniz. O size ateş etmedikten sonra siz ona ateş etmeyeceksiniz. Bu ancak Türk Milletine mahsus olan bir özelliktir. Bizim ordumuz, savaşın kartalıdır, barışın da güvercinidir. Biz, savaşı savaş için değil barış için savaş yapan bir milletiz. Savaşı da barışı da çok iyi biliriz. Niçin oradayız? ABD niçin orada? 10 bin kilometre uzaktan çıkıp gelmiş ne menfaati var orada? Askeri, mezarı, toprağı, vatanı mı var? Bizim ecdadımızın mezarları orada, Süleyman Şah, ulu babamızın mezarı orada değil miydi.”

GÜNDEM
Bülent Öner
11.02.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin