Memleket kokan organik tarım ürünleri tezgahlarda

Memleket kokan organik tarım ürünleri tezgahlarda

Gaziantep'in Yavuzeli ilçesinde sezonun başlaması ile birlikte, çiftçinin titiz çalışmaları ile yetiştirdiği organik ürünler tezgahlardaki yerini almaya başladı.

Yavuzeli ilçesinde yaz aylarının gelmesiyle beraber çiftçilerin titiz uğraşları ile yetiştirilen organik salatalık, kavun, pirpirim, maydanoz, fasulye, domates, biber ve patlıcan gibi sebze çeşitleri tezgahları doldurmaya başladı. Günlük ve taze olması nedeniyle vatandaşlardan ilgi görün sebzeler, vatandaşların ilgisini görüyor. çiftçiler ise her ürünün kendi mevsiminde yenmesinin gerektiği hatırlatarak, organik ürünlerin lezzet ve sağlık açısından önemine vurgu yapıyor. Çiftçilerden Bekir Göğüş, “İçinde bulunduğumuz Ramazan ayının bereketiyle yaz aylarının gelmesiyle birlikte organik sebze ve meyvelerin çıkmasının hem bizleri hem ise vatandaşlarımızı sevindiriyor. Hemen hemen her gün taze salatalık, kavun, pirpirim, maydanoz, fasulye, domates, biber ve patlıcan gibi sebzeleri tarladan bizzat kendi ellerimle dalından topluyorum. Günlük olarak satıyoruz. Tamamen doğal olan bu ürünlerimizden hem bizler hem de müşterilerimiz memnun kalıyor” dedi.

YAŞAM
İHA
13.06.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin