MERT’E SEVİNDİRİCİ HABER

Gazetemizin haberi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü konuya el attı
MERT’E SEVİNDİRİCİ HABER

Gazetemiz Hakimiyetin geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdığı Gaziantep Şehit Serdar Gören Ortaokul öğrencilerinden 10 yaşındaki Mert Bayram’ın tedavisine İl Sağlık Müdürlüğü ve Şahinbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı el attı.

Aile, maddi imkansızlık nedeniyle ilaç ve tedavi masraflarına yetişememesinin yanı sıra Hacettepe Eğitim Araştırma Hastanesinde çocuğu yatıracak yatak da bulamıyordu.

Gazetemiz Hakimiyetin toplumsal ve sosyal duyarlılıkla geçtiğimiz günlerde gündeme taşıdığı, 10 yaşında ve ilik kanseri tedavisi görmek zorunda olan Mert Bayram’ın ekonomik sıkıntıları nedeniyle ölümle baş başa kaldığına ve yalnız bırakılmamasına ilişkin haber sessiz kalmadı.

Ailenin maddi imkansız dolayı çocuğunun tedavisini yaptıramayacağını yetmez gibi hastanede de yatak bulamadığını dile getirdiğimiz habere Gaziantep Valiliği ve Şahinbey Kaymakamlığı duyarsız kalmayarak Bayram ailesine yardım elini uzattı ve Mert Bayram’ın hayata döndürülmesi için kolları sıvadı.

Yaklaşık 4 yıldır karnında bir şişme olan ve en son 5 ay evvel ilik kanseri teşhisi konulan Mert Bayram’ın tedavisini üstlenmek için Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Şahinbey Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürlüğü aile ile irtibata geçti.

ŞAHİNBEY SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFINDAN MADDİ DESTEK

Anne Zümeyra Bayram, Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ve Şahinbey Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinin kendilerini arayıp şu an uygulanacak tedavi kürü ve Ankara’ya gidiş-geliş için harcırahlarına mahsuben ödenek çıkarıldığını ve çocuğunun yaşayabilme umudunun doğduğu için çok sevindiğini söyledi.

Şehit Serdar Gören Ortaokulunda, okul müdüründen, öğretmenlere kadar herkesin Mert Bayram’ın iyileşmesi için seferber olduğunu da söyleyen Zümeyra Bayram, “Onlar yardımcı olmasaydı, ben sesimi duyuramazdım, çocuğum gözümün önünde eriyip giderdi” dedi.

AYŞE ÖĞRETMENİN VİCDANİ DUYARLILIĞI

Şehit Serdar Gören Ortaokulu öğrencilerinden 10 yaşındaki Mert Bayram’ın ailesinin maddi imkansızlığı olduğunu ve tedavisine yetişemeyeceğini gören Okul Müdürü Ayşe Bozkurt vicdani duyarlılığını ön plana çıkarak durumu ilgili makamlara taşımıştı.

Okul Müdürü Ayşe Bozkurt, Bu konu ile ilgili olarak, bir çok kişinin arayıp yardım etmek istediğini, ancak kendilerinin hiç kimseden elden maddi yardım istemediğini, sadece tedavi ve ilaç masraflarının karşılanmasını istediklerini belirtmişti.

ANNE ZÜMEYRA BAYRAM’DAN TEŞEKKÜR

Gazetemizin sosyal ve toplumsal duyarlılık çerçevesinde yaptığı haberin üzerinden sadece birkaç gün geçmesine rağmen bu kadar mesafe kat edilmesi başta Bayram ailesini ve Okul Müdürü ve Öğretmenlerini mutlu etti.
Anne Zümeyra Bayram, oğlunun tedavisi ve yaşama dönmesi için canla başla uğraşıp özverisini esirgemeyen başta Okul Müdürü Ayşe Bozkurt ve çocuğunun öğretmenleri olmak üzere, gazetemize, Gaziantep Valiliğine ve Şahinbey Kaymakamlığına teşekkür etti.

HABER//AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
8.07.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin