METRUK EVLER BATAKLIK GİBİ!

Hoşgör Mahallesinde son aylarda artan hırsızlık olayları karşısında vatandaşlar tepkili. Diğer yandan kentsel dönüşümden dolayı boşaltılan evlerin önemli bölümünün madde bağımlıları tarafından kullanıldığı iddia ediliyor.
METRUK EVLER BATAKLIK GİBİ!

Şahinbey Belediyesi tarafından Hoşgör Mahallesinin bir bölümünde bir süre önce başlatılan kentsel dönüşüm ve yol açma çalışmaları devam ediyor. İlçe belediyesinin bu çalışmaları devam ederken kamulaştırılması tamamlanan çok sayıda ev metruk hale geldi. Bu evler madde bağımlılarının meskeni haline gelirken diğer yandan ise bölgede artan hırsızlık olayları vatandaşları çileden çıkarttı.

“BOŞALTILAN VE HENÜZ YIKILMAYAN EVLER
MADDE BAĞIMLILARINA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR”

İlçe belediyesi tarafından sürdürülen kamulaştırma ve yol çalışmaları nedeniyle boşaltılan evlerin bazılarının madde bağımlıları tarafından kullanıldığını anlatan Hoşgör Mahallesi sakinleri, “Mahallemizde boşaltılan evlerde dolaşan madde bağımlılarından korkuyoruz. Akşam saatlerinde sabah saatlerine kadar boş olan ve henüz yıkımı gerçekleştirilmeyen bu evlerde madde bağımlıları rahat bir şekilde hareket ediyorlar. Bazı günler çocuklarımızı kapının önüne bile çıkartmaya korkar hale geldik. Gaziantep Valimizden yaşadığımız bu sorunlar karşısında gerekli önlemleri aldırmasını istiyoruz” şeklinde görüş belirttiler.

HOŞGÖR MAHALLESİNDE HIRSIZLIK OLAYLARI ARTTI

Hoşgör Mahallesinde son aylarda hırsızlık olaylarında önemli artış olduğunu anlatan bölge sakinleri çok sayıda ev ve işyerinde yaşanan hırsızlık olayları karşısında mağdur olduklarını anlattılar. Vatandaşlar yaşanan bu soruna ilişkin olarak şu ifadelere yer verdiler;

“Hırsızlık olaylarından bıktık usandık. Polis ekipleri bölgede gerekli önlemleri alıyorlar ama hırsızlığın önüne bir türlü geçilemedi. Çok sayıda ev ve işyerinde hırsızlık olaylarını neredeyse günlük olarak duymaya başladık. Kocaman bir kentte yaşıyoruz ama bilinmelidir ki en çok hırsızlık olayı sanırız bu bölgede yaşanıyor. Bu sorun karşısında yetkililerin daha hassas bir şekilde görev yapmalarını istiyoruz.”

ÇOCUKLAR TEHLİKE ALTINDA!

Hoşgör Mahallesinin alt kısmında ilçe belediyesi tarafından başlatılan yol açma çalışmalarında sona gelindi. Yol çalışmalarından dolayı kamulaştırılan bazı evler boşaltılırken, kamulaştırması tamamlanmayan evlerde ise yaşam devam ediyor. Mahallede bazı çocukların evlerine ulaşabilmek için tehlikeli bir yolculuk içerisine girdikleri objektiflere yansırken bölge her hangi bir kazanın meydana gelmemesi için yetkililerin gerekli önlemleri ivedi bir şekilde almaları talep ediliyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
23.10.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin