Meyve-sebze fiyatları ucuzluyor

Meyve-sebze fiyatları ucuzluyor

Gaziantep’te havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte meyve ve sebze fiyatlarında önemli oranda düşüş yaşandı. Daha birkaç hafta öncesine kadar ateş pahası olan bazı meyve ve sebze fiyatlarında bugün yaşanan düşüşe en çok tüketiciler seviniyor. 1 ay öncesinde kadar kilo fiyatı 10 lira olan patlıcanın kilosu 2 lira 70 kuruştan satılıyor.

FİYATLAR UCUZLADI AMA TÜKETİCİ HALEN ŞİKAYETÇİ

Havaların ısınması ile birlikte Uzay Çatı Pazar yerlerinde sebze fiyatlarındaki değişim göze çarpıyor. Sebze fiyatlarında yaşanan düşüş, meyve fiyatlarında ise görülmedi. Pazar yerlerinde meyve fiyatları geçen ayın fiyatlarında sabit kaldı. Bazı ürünleri bulmakta sıkıntı çektiklerini belirten Pazar esnafı, vatandaşların fiyatlardan şikayetçi olduğunu, ama kendilerinin de ürünleri yüksek fiyattan aldıkları için yapabilecekleri bir şeylerinin olmadıklarını söylüyor. Sebze etiket fiyatlarının düştüğünü, havaların ısınmasıyla vatandaşın daha uygun fiyata sebze ve meyve alabileceklerini söylediler. Portakal ve elma gibi meyvelerin oldukça uygun fiyata satıldığına dikkat çeken vatandaşlar başka uygun fiyata bir şey bulamadıklarından şikayetçi olsalar da meyve ve sebze fiyatlarında gözle görülür şekilde bir düşüş yaşandı.

VATANDAŞLARIN GÖZÜNDE PAHALILIK DEVAM EDİYOR

Özellikle seralarda yetişen sebze ve meyvelerin havaların ısınmasıyla birlikte doğal ortamlarında yetişmeye başlamasıyla birlikte fiyatlarda ucuzlamanın başladığına dikkat çeken Pazar esnafı, “Yaşanan ucuzlamaya rağmen vatandaşlarımız halen pahalılıktan şikayetçi oluyor. Daha birkaç ay öncesine kadar özellikle sebze fiyatlarında önemli oranda yükselme vardı. Sebze fiyatları 1 ay içerisinde yüzde 45 oranında düşüşe geçti. Buna rağmen vatandaşlarımız pahalılıktan şikayetçi oluyorlar” şeklinde konuştular.

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
11.04.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin