Mezarlıklarda çalışmalara hız verildi

Mezarlıklarda çalışmalara hız verildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü taşra ilçe mezarlıkları başta olmak üzere Asri ve Yeşilkent Mezarlıklarında çalışmalara hız verdi. Başta şehitlikler olmak üzere mezarlık alanlarında çevre düzenleme çalışmalarını hızlandıran belediye ekipleri cenazelerin defin işlemlerinin yanı sıra cenaze sahiplerinin taziye süreçlerinde de önemli hizmetlerin altına imza atıyorlar.

ASKER, POLİS VE BELEDİYE ŞEHİTLİKLERİNDE
ÖNEMLİ DÜZENLEMELER YAPILDI

İlçe mezarlıkları başta olmak üzere kent merkezinde yer alan Asri ve Yeşilken Mezarlıklarında yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren ekipler son olarak şehitliklerde önemli çalışmalara imza attılar. Şehitliklerin çevre düzenlemelerini güzel bir şekilde tamamlayan ekipler, yaz aylarında vatandaşların mezarlığı rahat bir şekilde ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla tüm önlemleri almış durumdalar. Asker, polis ve belediye şehitliğinde yeni düzenlemeleri tamamlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekipleri yakın zamanda mezar ziyaretlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar için de kolaylıklar sağlayacak.

MEZARLIKTA YAPILAN ÇALIŞMALAR

Asri Mezarlık’ta dağ yollarını andıran mezarlıklar arasındaki geçitler mıcırlanarak araçların ve yayaların rahatça ilerleyebileceği hale geliyor. Mezarları saran ve sürekli yangınların çıkmasına sebep olan otlar temizleniyor. Yeni fidanlar dikiliyor ve ağaçlar mevsimine uygun olarak budanıyor. Sürekli kuran okunuyor ve okunan dualar belirli aralıklarla yerleştirilen hoparlörler ile mezarlığın tamamında dinlenebiliyor ve duyulabiliyor. Cenazelerin definleri sırasında defin yapılacak mezar alanlarına çadırlar kuruluyor ve cenaze yakınlarına su ikramı yapılıyor. Ayrıca mezarlıkta bütün cadde, sokak ve geçitlere rahatlıkla görülebilecek yön ve adres tarifi tabelaları yerleştirildi. Bu sayede vatandaşlar ziyaret etmek istediği mezara kolayca ulaşabiliyor.

GÜNDEM
Aysu Yıkmış
26.06.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin