“KOLLARI SIVADIK”

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında önemli gündem maddelerine vurgu yaptı
“KOLLARI SIVADIK”

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında madde bağımlılığı ve kentte son dönemde artan cinayet vakalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Taşdoğan, “Gaziantep’te son zamanlarda uyuşturucu ve cinayet olayları had safhaya ulaştı. Daha öncede açıklamıştık, uyuşturucu kullanım yaşının 10, ölüm yaşının ise 12’ye kadar düştüğünü. Bu durum gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Bu illete dur demek için biz kolları sıvadık” dedi.

“MADDE BAĞIMLILIĞININ ÖNÜNE GEÇİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Gaziantep’te madde bağımlılığının önüne geçilebilmesi amacıyla bazı projelerin start aldığını anlatan Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, “Ülkü Ocakları İl Başkanlığımız bu konuda tüm çalışmaları en ufak ayrıntısına kadar araştırıyor ve projeler üretiyor. Bu konuda tüm parti ve STK’ları bu konuda çalışmalar ve projeler üretmeye davet ediyoruz. Yok, olan nesil bizim neslimiz. Herkes elini taşın altına koymalıdır. Mücadele sadece emniyet güçlerimizin operasyonlarıyla yapılmaz. Bizlerde bu mücadeleye sosyal hayatta dâhil olup bilinçlendirmeler için çalışmalar yapmalıyız. Uyuşturucu maddeler devletleri de milletleri de esir almıştır. Uyuşturucu ekonomisi denilen yasa dışı satış pazarları caddelerde, mahallelerde, sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin üç kuruşlarını almakta, hayatlarını tehdit etmektedir. Bu illetten evlatlarımızı uzak tutamadığımız her zaman bizim için vicdan azabına dönüşmektedir. MHP olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağımızı ifade ediyor. Bu konuda olumlu çalışma ve proje üreten her kurum ve kuruluşa destek vermeye de hazırız. Ayrıca herkesi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfımız tarafından “Uyuşturucuya Hayır!” kampanyası kapsamında “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” sloganı” ile başlayan projeye de destek olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

CİNAYET OLAYLARINDA ARTIŞ GÖZRÜLÜYOR

Milliyetçi Hareket Partisi Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan sözlerini daha sonra şu şekilde sürdürdü;

“Bir diğer konumuz ise yine artış gösteren cinayet olaylarıdır. Basına yansıyan verilere göre Gaziantep silahlı olayların en çok yaşandığı iller sıralamasında 8’inci, en çok cinayetin işlendiği 5’inci il. Ayda neredeyse 8 cinayetin işlendiği Gaziantep Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de 1. sırada yer alıyor. Gaziantep’te son 3 yıla göre ise yüzde 61 artışla 3 bin 494 bireysel silahlı olay meydana gelmiştir. Bu konuda yapılması gereken konunun en başında ise bireysel silahlanmanın zorlaştırılması ve yasal düzenlemeler yapılması gereklidir. Siz basın mensuplarımızın ve emniyet mensuplarımızın bu konudaki duyarlılığı son derece sevindiricidir. MHP olarak her toplantımızda bu konudan bahsediyor ve gündeme getiriyoruz. Fakat görüyoruz ki, biz bir adım atmadan herhangi bir çalışma yapılmıyor. Eğer yasal düzenlemeler tamamlanırsa, gerekli bilinçlendirme ve çalışma hususunda bizimde tüm hassasiyetimizi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

ODA SEÇİMLERİNDE YENİ SEÇİLEN KURULLARA BAŞARI DİLEDİ

Taşdoğan, “Şehrimizde huzur içinde STK’larımızın genel kurulları devam ediyor. Başta Gaziantep’i Gaziantep yapan bu değerli kurumlar Gaziantep Ticaret odası Gaziantep sanayi odası Gaziantep Ticaret Borsası ihracatçı birlikleri yönetim kurulları başkanları üyeleri ve meclis başkanlıklarında göreve gelen hemşehrilerimizi kutluyorum. Böylesi zor günlerde böyle zor görevlere talip olan arkadaşlarımızı tebrik eder memleketimize hayırlı hizmetler yapmalarını Cenab_ı Allah’dan dilerim. Ayrıca bu Üç ayların feyizli günlerinde yarın idrak edeceğimiz Miraç Kandilinizi tebrik eder size ailenize vatanımıza ve Türk_İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim” diye konuştu.

GÜNDEM
Bülent Öner
12.04.2018

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin