MİLLETVEKİLLERİ SAHAYA İNDİ

TBMM’nin 16 Mart tarihiyle birlikte halk oylamasına kadar tatile girmesiyle birlikte Gaziantep milletvekilleri.
MİLLETVEKİLLERİ SAHAYA İNDİ

TBMM’nin 16 Mart tarihiyle birlikte halk oylamasına kadar tatile girmesiyle birlikte Gaziantep milletvekilleri kente gelerek referandum çalışmalarına başladı.

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylaması öncesinde parti teşkilatlarıyla birlikte vatandaşlara anayasa değişikliğine ilişkin bilgi aktarılacağına dikkat çekti. Erdoğan, halk oylamasında Gaziantep’in en yüksek oranda ‘EVET’ diyeceğini de sözlerine ekledi. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise 82 anayasasının Türkiye’nin önünü tıkadığına dikkat çekti.

“GAZİANTEP EN YÜKSEK ORANDA EVET DİYECEK”

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, 16 Nisan tarihine kadar milletvekili arkadaşlarımız, belediye başkanlarımız ve teşkilatlarımızla birlikte halk oylamasına yönelik çalışmaların sürdürüleceğini anlattı. Erdoğan açıklamasında, “16 Mart’ta meclisin tatile girdiğini ve 16 Nisan’da yapılacak olan halk oylamasına kadar tatili fırsat bilerek kent genelinde çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdüreceğiz. Gaziantep’te daha önce yapılan seçimlerde halkımız Ak Parti iktidarının genelde ve yerelde yaptığı başarılı çalışmaları gördü ve her sandığa gittiğinde partimiz daha da güçlenerek çıktı. Bizler biliyoruz ki bu halk oylamasında da EVET oyları güçlü bir şekilde sandıktan çıkacaktır” dedi.

“ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRECEĞİZ”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Bugün 1982 Anayasası bizim önümüzü tıkıyor. Hız almamız için bu değişikliği mutlak suretle yapmamız gerekiyor” dedi. Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yapılacak 16 Nisan'da oylanacak olan Cumhurbaşkanı Hükumet Sistemi ve yeni anayasa çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Başkan Rıdvan Fadıloğlu, hafta sonu AK Parti Şehitkamil İlçe Başkanı Halil Uğur ile birlikte ilçe genelinde merkez mahalleler ile taşra mahallelerin yanı sıra köy çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Halkın yoğun ilgisi karşısında duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Fadıloğlu, çalışmalarının 16 Nisan gününe kadar etkin bir şekilde süreceğini ifade etti.

“16 NİSAN TARİHİ ÜLKEMİZ AÇISINDAN OLDUKÇA ÖNEMLİ”

Şehitkamil Belediye Başkan Fadıloğlu, 16 Nisan tarihinin Türkiye’nin daha ileri noktalara ulaşması için olmazsa olmaz bir öneme sahip olduğunu dile getirerek, “Hepimiz biliyoruz ki 1982 Anayasasının değişmesi noktasında herkes hemfikir. 80 ihtilalini yaşayan herkes o dönemde sanki bir kurtarıcı geliyormuş gibi kim geliyorsa gelsin bizi şu sıkıntıdan kurtarsın, dedi. Ondan sonra bir anayasa paketi getirdiler. O dönemde yapılan anayasa, demokratik bir anayasal düzenleme değildi. Yapılan çalışma, askeri bir darbenin sonucundaydı. Bugün 1982 Anayasası bizim önümüzü tıkıyor. 1982 Anayasasını değiştirmek için Meclis’teki tüm partiler aynı fikirde buluştu. Fakat bir babayiğit de çıkıp Anayasayı değiştirmek için uğraşmadı. Allah’a şükür bu memlekete Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider geldi ve bu işi başlattı” dedi.

"ÜZERİMİZDE ÇOK BÜYÜK BİR VEBAL VAR"

İstikrarın önemini anlatan Fadıloğlu, "Son 15 yılda bu memleket nasıl yol aldı? Bu memleketin yüzölçümü değişmedi, yeni bir kaynak bulmadık, petrol bulmadık, altın bulmadık ama bu memleket çok hızlı yol aldı. Tek sebebi var. Yamalı bohça ortadan kalktı ve tek başına iktidarın sayesinde bu noktaya geldik. Bundan sonraki süreçte de daha hızlı karar alabilmek ve bu memleketi daha ileri götürebilmek adına Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini ortaya çıkarıldı. Bizim hız almamız için bu değişikliği mutlak suretle yapmamız gerekiyor. Milletin aklıyla kimse alay etmesin. Milletimiz her şeyin en iyisini biliyor. Bu değişimde kimseye oy vermiyoruz. Kimseyi seçmiyoruz. Geleceğimizin daha düzgün dizayn edilmesi için ‘evet’ mi ‘hayır’ mı diyoruz. Yaptığımız işlem sadece bu. Başka bir şey değil. Şu an imkanlarımız çok iyi durumdadır. Refah seviyemiz her geçen gün artıyor. Suriye’nin de Irak’ın da zamanında imkanları çok iyiydi. Eğer bu memlekete sahip çıkmazsak gözümüzün önünde Suriye örneği var. Zamanında kendi ülkelerinde imkan sahibi olan kişilerin bugün neler yaşadıklarını görüyoruz. Allah korusun. Yarın bir gün bizim başımıza böyle bir şey olsa gidecek yerimiz yoktur. Bize sahip çıkacak kimse de yok. Yalnızca Türkiye’dekilerin değil, tüm İslam coğrafyasının gözü bu topraklardadır. Bu yüzden üzerimizde çok büyük bir vebal var" diye konuştu.

ÖZEL HABER
Kubilay Han Demir
17.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin