Minik Kalplerden Ata’ya mektuplar sergisi

Minik Kalplerden Ata’ya mektuplar sergisi

Bir birinden farklı etkinliklerle Atatürk haftasını kutlayan GKV Özel Okullarında minik öğrenciler de anlamlı bir sergiyle kutlamalardaki yerlerini aldı. Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar Projesi kapsamında Atatürk’e yazılan mektuplardan oluşan sergi okul fuayesinde açıldı.

Atatürk’ün vefatının 79.yılı anma etkinlikleri kapsamında Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu öğrencileri okul fuayesinde hazırlanan Atatürk köşesini çiçeklerle süsleyerek Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşu yaptı. Minik öğrenciler daha sonra  Atatürk’e olan özlem ve sevgilerini kendi cümleleriyle anneleriyle paylaşarak  anneleri tarafından kaleme alınan  mektuplara mektuplardan oluşan serginin açılışını okul fuayesinde Okul Müdürü Gökçen Bulut ve öğretmenlerin yanı sıra minik öğrencilerin de katılımıyla gerçekleştirdiler. 

Gaziantep kolej Vakfı Özel Okullarında eğitim öğretim görmekte olan anaokulu öğrencileri 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar Projesiyle anne ve babalarıyla birlikte Atatürk’e mektup yazdılar. Atatürk hakkındaki duygu ve düşüncelerini annelerine anlatan minik öğrenciler bu duyguların kaleme alınarak mektuba dönüşmesini sağladılar. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut yapılan çalışmanın öğrenci, okul, veli ve öğretmen işbirliği için önemli sonuçlar oluşturduğunu, kurum içerisindeki etkinliklere velilerin aktif olarak katılımının sağlandığını ifade ederek “Atatürk’ün vefatının 79.yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen anma törenlerimiz arasında “Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar Projesi önemli bir yer tutuyor. Atatürk hakkında öğrendikleri bilgilerini duygularıyla pekiştiren öğrencilerimiz anne veya babalarının yardımı ile bu duygu ve düşüncelerinin mektuplara yansıtılmasını sağlıyor. Öğretmenlerimizde bu konuda velilerimize ve öğrencilerimize rehberlik yaparak ortaya güzel sonuçların çıkmasını sağlıyor. Bu tür etkinliklerimizle velilerimizin gerek okullarımızda gerekse evlerinde çocuklarıyla eğitim anlamında daha fazla ilgilenmelerini sağlıyor. Atatürk’ün vefatının 79.yılı anma etkinliklerimiz hafta boyunca çeşitli faaliyetlerle devam edecektir. Sınıflarımızda Atatürk’ün yaşamından kesitler gerek öğretmenlerimiz tarafından belgesellerle desteklenerek, gerekse çocuk yazarlar tarafından anlatılacaktır. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarının diğer kurumları tarafından yapılan bütün etkinlikleri de öğrencilerimizle birlikte takip edeceğiz” dedi. Minik Kalplerden Ata’ya Mektuplar Projesi kapsamında yazılan mektupların okulun fuayesinde hafta boyunca sergileneceği de bildirildi.

YAŞAM
Haber Merkezi
12.11.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin