Miniklerden evrensel istiklal marşı gösterisi

Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı hizmet veren Karşıyaka Aile Merkezinde eğitim gören...
Miniklerden evrensel istiklal marşı gösterisi

Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı hizmet veren Karşıyaka Aile Merkezinde eğitim gören ana sınıfı öğrencileri, İstiklal Marşının kabulünün yıl dönümünü coşkuyla kutladı.

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren Karşıyaka Aile Merkezinde, İstiklal Marşının kabulünün 96. yıl dönümünü kutlama programı düzenlendi. Etkinliğe katılan minik öğrenciler, İstiklal Marşının 10 kıtasını da ezberleyerek okuma başarısı gösterdi. Birçok ülkenin kendine özgü kıyafetini giyen minikler, okudukları şiirlerle büyük beğeni topladı. Gerçekleştirilen kutlama programına ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediyesi Karşıyaka Aile Merkezi Ana sınıfı Öğretmeni Leyla Kırlangıç, “Ana temamız bayrak, Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşımızın yazılma-kabul edilme şartları ve dünyaya nasıl mal edildiğiydi. Bunu anlatmaya çalıştık. Şiirlerimiz okundu. Tüm dünya ülkelerini bir araya getirmeye çalıştık. Bu çalışmalar sırasında katkılarını bizden esirgemeyen Şehitkamil Belediyemize teşekkür ediyorum. Bizim Marşımız, her ülkede okundu. Ulaşmadığı kıta, söylenmediği ülke kalmadı. Bu durumdan yola çıkarak çocuklarımıza farklı ülke kostümleri giydirdik. Çocuklarımız, yaptıkları dansların ardından kıyafetini giydiği ülkeyi temsil ederken Marşımızı okudu. Çalışmamız bu amacı taşıyordu” ifadelerini kullandı.

GÜNDEM
Haber Merkezi
12.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin