Miniklerden sergi

Miniklerden sergi

Sabiha-Rıfat Kaleoğlu Ortaokulu’nun  Anaokulu sınıfının minik öğrencileri elleriyle hazırladıkları resim ve elişleri çalışmalarını sergilerken ailelerin ilgisi büyük oldu. Okulda düzenlenen serginin açılışına Gaziantep Valisi Davut Gül, Şehitkamil İlçi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Okul Müdürü Fatih Şahin, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

Aileleriyle birlikte serginin açılış kurdelesini kesen miniklerin çalışmaları ziyaretçilerin ilgisini topladı ve büyük beğeni topladı. Çocukların hayal dünyasını, el becerilerini yansıtan eserler Gaziantep’te Sabiha-Rıfat Kaleoğlu Anaokulu sınıfında yıl sonu sergisi ile tanıtıldı. Okulda düzenlenen serginin açılışına Gaziantep Valisi Davut Gül ve Şehitkamil İlçi Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ile çok sayıda davetli katıldı.

Gaziantep Valisi Gül, serginin açılışta yaptığı konuşmada, “Okul öncesi eğitim çocuğun gelişimi ve zekası için çok önemli. Türkiye’de daha çok yaygınlaşması gerekiyor. Yapılan bu çalışmalar el emeği göz nuru çalışmalar. Bende çok beğendim. Emeklerine sağlık’’ dedi.

Sabiha-Rıfat Kaleoğlu Ortaokulu Müdürü Fatih Şahin ise okulda bu tür etkinliklere önem verdiklerini ve velilerden de büyük destek gördüklerini dile getirdi.
Serginin mimarı ve aynı zamanda Okul Öncesi Öğretmeni Lamia Ergün,  yıl boyunca minik öğrencilerin büyük titizlikle yaptığı el becerilerini sergilemenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Lamia Ergün, ‘’Bu sergide minik yavrularımızın yaptıklarını ve neler yapabileceklerini gördük. Sergilenen birbirinden güzel resimler ve el işleri onların çok yetenekli olduğunu kanıtıdır. İnşallah bu özveri ve güvenle büyüyüp yetişecek olan bu çocuklarımızın hepsi vatanına, milletine faydalı ve yararlı birer birey olarak yetişir. Bu vesile ile çocuklarımızı ve ailelerini kutluyorum’’ dedi.

Ergün, eğitimin temeli olan okul öncesi öğretiminde çocukların zihin gelişimleri yanında el becerilerini de geliştirildiğini ve bu sergide de bu becerinin ürünlerinin sergilendiğini belirtti. Lamia Ergün, sergide, çocukların yıl içinde yaptığı etkinlik ve faaliyetlerin yer aldığını anlattı.

GÜNDEM
Haber Merkezi
18.04.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin