MMO yönetimi görev dağılımını yaptı

MMO yönetimi görev dağılımını yaptı

Makine Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Aykut Kocalar, yönetim kurulu olarak görev dağılımının gerçekleştirildiğini söyledi. Kocalar, “Seçimlere tek liste olarak giren Çağdaş Mühendisler Grubu üyelerinden MMO Gaziantep Şube Yönetimine kaldığı yerden devam etme yetkisi almıştır” diye konuştu.

“SORUMLULUK BİLİNCİYLE ÇALIŞACAĞIZ”

“Makina Mühendisleri Odası olarak; ülke sanayimizin geliştirilmesi ve bağımsızlaştırılması için, Ülke ve toplum yararına olan her konuda üzerimize düşen görev ve sorumluluk bilinci ile çalışmalarımız geçmiş dönemlerde olduğu gibi artarak devam edecektir” diye konuşan MMO Gaziantep Şube Başkanı Aykut Kocalar sözlerini şu şekilde sürdürdü;
“Sanayiye yönelik mesleki ve teknik hizmetlerimizi artırarak mesleki sorumluluğumuzu yerine getirmeye ve üye ihtiyaçları doğrultusunda Oda çalışmalarını artırarak, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışı ile Oda - Üye ilişkilerini daha üst boyutlara taşımaya gayret edilecektir. Demokratikleşmenin ve Sanayileşmenin ülkenin genel sorunlarından ayrılmayacağı düşüncesiyle, her dönem olduğu gibi bu dönemde de ülkemizin diğer sorunları, çalışmalarımız kapsamına alınarak, gündemde tutulmaya ve kamuoyu duyarlı hale getirilmeye çalışılacaktır. Üyelerimizden ve bilimsel çalışmalarımızdan aldığımız güçle, biliyoruz ki bu dönemde de ilerici ve çağdaş bir yönetim anlayışı ile birçok görev daha bizleri bekliyor.”

“KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDECEĞİZ”

“Bir dönemini daha başarıyla tamamlamanın gururunu yaşayan Şubemiz, 08 Şubat 2020 Cumartesi günü 13. Olağan Şube Genel Kurulu’nu ve 09 Şubat 2020 Pazar günü ise Şube Yönetim Kurulu ve Delege Seçimlerini bir demokrasi şöleni şeklinde gerçekleştirmiştir. Seçimlere tek liste olarak giren Çağdaş Mühendisler Grubu üyelerinden MMO Gaziantep Şube Yönetimine kaldığı yerden devam etme yetkisi almıştır” diye konuşan Kocalar sözlerini daha sonra şu şekilde sürdürdü;
“Geçmişten bugüne ve bugünden geleceğe etkin, güçlü, çağdaş, laik ve demokratik bir meslek odasına, meslektaşlarına ve mesleğine sahip çıkan, çağdaş yönetim anlayışımıza destek olan, seçimlere katılıp, bizleri yalnız bırakmayan ve gücümüze güç katan, işi, sağlığı veya farklı bir nedenden dolayı seçimlere katılamasa da gönülleri bizlerle olan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yeni dönemin, mesleğimiz, meslektaşlarımız, Şubemiz, Odamız ve kentimiz adına, hep birlikte başarılı çalışmalara imza atılan bir dönem olmasını temennisi ile daha etkin, daha güçlü bir Oda için, birlikte üretecek ve birlikte yönetecek yeni bir dönemin daha bizleri beklediği bilinci içerisindeyiz. Seçim sonucunda göreve gelen Şube Yönetim Kurulu ilk toplantısını 13 Şubat 2020 Perşembe günü gerçekleştirerek, görev dağılımı aşağıdaki şekilde belirlenmiştir. Atmış beş yıllık onurlu bir geçmişe sahip olan Odamız, her zaman olduğu gibi; hukukun üstünlüğüne inanan, ilerici, çağdaş, laik, demokratik ve sanayileşen ülkeden yana tavır koyan, Ülke ve kent sorunları ile yakından ilgilenen çözüm ve öneriler sunan, bilimsel çalışmaları rehber edinen, bilimsel ve etik değerler ışığında toplum, meslek ve meslektaş yararına çalışan, düşünce ve inançlara saygılı olarak ayrılıkları değil, buluşma noktalarını öne çıkaran, hiçbir üyesinin sorununu dışlamayan, işsiz üyelere iş bulunması konusunda planlı ve düzenli çalışmalar yapan, üyelerinin mesleki konularda iş imkânlarının artırılması yönünde araştırma ve çalışmalar yapan, üyelerinin çalışma hayatında özlük, ekonomik, sosyal ve mesleki koşulların iyileştirilmesi için azami ölçüde çaba sarf eden, kadın üyelerin Oda çalışmalarına aktif katılımını sağlayıp, meslek yaşamlarında etkinliklerinin artırılmasına ve yaşadıkları sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yapan, karar alma süreçlerinde demokratik, katılımcı ve birlikte üretme, birlikte yönetme anlayışı ile Odamızın tüzük ve yönetmeliklerine bağlı kalarak, çalışmalarına devam edecektir.”

GÜNDEM
Fatih Çeliktürk
14.02.2020

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin