“MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Uyuşturucu sorununda Gaziantep’in çok kötü bir tablo içerisinde olmadığını anlatan Vali Davut Gül;
“MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Gaziantep Valisi Davut Gül, uyuşturucuyla mücadele kapsamında Gaziantep’in diğer illerden farklı olmadığına dikkat çekti. Vali Gül, Gaziantep’in uyuşturucu sorununda ön planlarda yer aldığı iddialarını kabul etmeyerek, “Bir kişinin bile bu illete bulaşmaması için topyekûn bir şekilde mücadele verilmesi lazım” dedi. Vali Gül, “Gaziantep uyuşturucu sorununun üstesinden köklü gelebilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

“DİĞER ŞEHİRLERDE DURUM NEYSE BİZDE DE O”

Bir ziyaretinde uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin görüşlerini açıklayan Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep’in bu konuda dünyadan veya diğer şehirlerden bir farkının olmadığını açıkladı. Gül, uyuşturucu sorununda Gaziantep’i kötü bir tablo içerisine koyan açıklamaların doğu olmadığına dikkat çeken Vali Gül açıklamasını şu şekilde sürdürdü;
“Gaziantep’in dünyadan veya Türkiye’den farklı bir konumu yok. 3 aşağı 5 yukarı Trabzon’da, Sivas ve diğer şehirlerde durum neyse bizde de o. Bu olayı istatistik olarak değerlendirmek doğru değil. Uyuşturucuyla mücadelede bir kişide o olsa o kişinin bu illete bulaşmaması için yoğun gayret içerisindeyiz. Ama her şehir sütten çıkmış ak kaşık sadece Gaziantep bu konuda sorunlu demek doğru değil. Yani Gaziantep uyuşturucu konusunda çok kötü durumda diye bir tablo yok. Biz yine bu konuda çok iyi bir durumdayız ama bir kişinin bile bu illetten kurtulmasına yönelik elimizden gelen tüm gayreti göstermekteyiz. Ne olursa olsun uyuşturucuyla mücadelede sorunu sıfırlamak lazım.”
AYSU YIKMIŞ

GÜNDEM
Haber Merkezi
3.01.2019

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin