Muhasebeciler GSMMO’nun kuruluşunu kutladı

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Gaziantep’e “Gazilik Ünvanı verilmesinin 96. Yıldönümü” ve...
Muhasebeciler  GSMMO’nun kuruluşunu kutladı

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Gaziantep’e “Gazilik Ünvanı verilmesinin 96. Yıldönümü” ve “Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası ‘nın  27. Kuruluş Yıldönümü”nü çeşitli etkinliklerle kutladı.

Etkinliklerin ilki Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası toplantı salonunda Op.Dr. Samet Bayrak’ın Gaziantep harbi ile ilgili sunumuyla başladı. Program öncesi bir konuşma yapan Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nabioğlu konuşmasında şu cümlelere yer verdi: 8 Şubat 1921 yılında Dünyada eşine az rastlanabilecek olan kahramanlık sonucunda verilen “Gazilik Ünvanı “ nı bugün kutlamak için bir araya geldik. Antep’linin Antep savaşında gösterdiği  kahramanlıların sunumunu bu konun uzmanı üstadı çok değerli Op.Dr.Samet Bayrak yapacak. Antep’e Gazilik ünvanı verilen 8 Şubat 1921 yılının talep üzerine 8 Şubat 1990 yılında odamızın kuruluşunun  aynı tarihe denk  getirilmesi istenmiş ve kuruluşumuz da bu tarih olarak kabul edilmiştir.Bu 8 Şubat tarihi bizim için ve odamız için çok önemliydi. 27 yıl önce O dönemki bakanımız olan Mustafa Taşar’ın da katılımıyla Kızılay Düğün salonunda 400 kişi ile birlikte düzenlenen toplantıda belgelerimiz aldık. 5 mayıs 1990 da  yapılan Genel Kurulda da Resul yılmaz üstadımız başkanlığa getirildi.Bu yönetime  odamızın bugüne gelmesinde emekleri olan bu yönetime teşekkürlerimiz sunuyoruz.

Yıldız İş merkezinde kiralık bir büroda faaliyetlerine başlayan odamız daha sonra bugünkü hizmet binasına kavuşmuştur. 2001 yılında bu hizmet binasının temeli atılmış,2004 yılında da inşaatı tamamlanmıştır.Bu seviyeye gelmemize vesile olan dönemin belediye başkanları,TÜRMOB yetkilileri,şehrimizin önde gelen  işadamlarının katkıları oldukça fazladır.Bu nedenle  sonsuz teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz. Bu bilinçle odamız yönetiminde yer aldığımız günden beri hedefimiz hizmet ve temsilin en iyisini gerçekleştirmektir.Bu anlayışla işbirliği içerisinde olduğumuz kurumlarla sürekli iletişim halinde olduk. Mesleğimizi hak ettiği saygınlığa ulaştırmak ve mesleğimizde bilgi ve tecrübelerimizi aktarmak için el birliği ile çalışmalarımıza yön veriyoruz ve yön vermeye devam edeceğiz.” Daha sonra Op.Dr. Samet Bayrak’ın Gaziantep harbi ile ilgili sunumuyla etkinliklere devam edildi.

DÜNYA
Haber Merkezi
12.02.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin