Mustafa Kıcıkoğlu “Sorunlarımız çözüldü”

25 Aralık Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Kıcıkoğlu, son dönemlerde yaşanılan elektrik kesintileriyle ilgili konuştu.
Mustafa Kıcıkoğlu “Sorunlarımız çözüldü”

25 Aralık Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Mustafa Kıcıkoğlu, son dönemlerde yaşanılan elektrik kesintileriyle ilgili konuştu. Elektrik sorunun çözümü için resmi kurumların devreye girdiğini ve bu sorunların bir daha yaşanılmaması için söz aldıklarını ifade eden Başkan Kıcıkoğlu: “Elektrik kesintileri mecbur olmadıkça hafta sonu veya haber edilerek kesilecek ve burda çalışan esnafımızda ona göre önlemini alacak” dedi.

“UZUN SÜRE BU SORUNU YAŞADIK”

25 Aralık küçük sanayi sitesinde elektrik sıkıntımız 2,5 ay kadar sürdü diyen Başkan, esnafımızda burada perişan oldu, bizde sıkıntı çektik. Esnaf bize bildirdi bizde ilgili yerleri aradık. Zaman zaman muhattap bulamadık. Sonra sayın Cumhurbaşkanımızın sayfasına girdik. Oradan bu işi çözümledik. Güzelde randıman aldık şuanda elektrik sorunumuz kalmadı. Elektriklerde kesilme falan yok şuanda, elektrik sıkıntısını çözmüş bulunmaktayız. Ama ileride ne olacağını bilemiyoruz. Gaziantep’te bize bu konuda destek veren sayın valimiz oldu. Daha sonra TEDAŞ’tan yetkili bir arkadaş geldi. Bunların çözüldüğünü bize söyledi. Bir daha elektriğin bu kadar sık ve uzun süre kesilmeyceğini söylediler. Esnafımızın sorunu için gece gündüz demeden çalıştıklarını belirten Başkan Kıcıkoğlu: “Elektriğin kesilme nedenini bizde bilmiyorduk, yetkili arkadaş gelene kadar. Arkadaş bize çevrede alt yapı çalışması olduğunu ve bu sebeple kesildiğini söyledi. Bizde Pazar günü kesilsin, pazar günü çalışma olsun esnafımız mağdur olmasın dedik. Bu konuda şimdilik anlaştık. Sanayide elektrik demek can damarı demek. Elektrik kesildiği zaman esnaf ve işçileri durmak zorunda. Onun haricinde elektrikler gelip gittikçe makinalar arıza veriyor, işçiler çalışamıyor ve esnaf müşteri kaybediyor. Esnaflarımız perişan vaziyetteydi. Esnaflardan 20-30 kişi toplanıp yanımıza geliyor bizde karşımızda muhattap bulamadık. Bu işi Adana’ya bağlamışlar aradığımızda yetkili birileriyle bir türlü görüşemedik. Ama daha sonra ilgili yerlere ulaştık sağolsun herkeste ilgilendi. Şuan elektriğimizde bir sorun yok. Sorun çözüldükten sonra bütün sanayi esnafları gelip teşekkür etti ve bizlere ve devlet büyüklerimize desteklerini yenilediler” dedi.

“BORCUMUZU KAPATTIK”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun kısa sürede verdiği sözün yerine getirilmesini istediklerini söyleyen Mustafa Kıcıkoğlu, “Şehitkamil Belediyesiyle görüştük. Bizim bir atık parkımız var bunu yapacak. Belediye başkanımla bizzat ben görüştüm telefonda. Bu parkı yakın zamanda bize faaliyete geçirecek. Esnafımızda burada öğle yemeğini yedikten sonra rahatlıkla oturup çayını içecek ve yaz aylarında serinleyip dinlenebilecek. Şehitkamil Belediyemizden parkımızın kısa sürede yapılmasını rica ediyoruz. Bize söz verdi inşallah kısa süre içinde sonuca varırız. Bizim burada 347 tane işyeri, 45 adette sosyal tesisimiz var. 5 - 6 bin insan burdan ekmek yiyor. Burada en fazla tır ve kamyon tamircileri var. Diğer esnaflarda var tabiki. İmalatcılar, tornacılar, tamirciler var bizim sanayi sitemizde. Sitemiz 15-16 meslek gurubunu kendi içerisinde barındırıyor. Girişi ve çıkışı sayarsak yaklaşık 8 bin çalışan var. Ben 19 yıldır burada başkanlık yapıyorum. 19 yıldır vatandaş benden memnun karşıma aday bile çıkmaz. Ben de vatandaştan memnunum. Vatandaşlarla arkadaş gibi olduk. Genel kurullarda bize olmaz öğütü yaptırıyorlar. Tabi ilk 2 yıl içinde çok eziyet çektim fakat o eziyetin cefasınıda gördük hem vatandaş hemde devlet gördü. Devletinde bizden memnun olmasının sebebi, paranın geri dönüşününü düzenli bir şekilde sağlıyor olmam. Esnaftan parasını alıyorum 13,5 trilyon para vardı bizde bunu 12 senede kapattık sayılır” şeklinde konuştu.

ÖZEL HABER
Zeynep Keskin
11.05.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin