“Müzede ders var”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı...
“Müzede ders var”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler ve Kütüphane Şube Müdürlüğü’ne bağlı Oyun ve Oyuncak Müzesi’nde Gaziantep Üniversitesi Nizip Eğitim Fakültesi işbirliğiyle  “Müze’de Ders Var ” etkinliği yapıldı.

Klasik müzecilik anlayışından çok çağdaş müzecilik anlayışını benimseyen müzede, oyuncaklar eşliğinde yapılan etkinlikler hem ziyaretçilere hem de öğrencilere müzeyi sevdirmeye devam ediyor.

Gaziantep Üniversitesi Nizip Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 1.sınıf öğrencileri ders dışında müzeler nasıl anlatılır? Sosyal bilgilere müzelerin katkısı nedir? Sınıf ortamı haricinde dış mekânlar ders anlatımı için nasıl kullanılır? Müzelerde sunumlar nasıl yapılır? gibi konular üzerine durup anlatımlarının sonunda Nizip Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Özkan Akman eşliğinde konuyu tartıştılar.

Oyun ve Oyuncak Müzesi’nin galerilerini sınıfa dönüştürerek müzelerin farklı amaçlarla da kullanılabileceğini, derslerin sadece sınıflarda değil müzelerde de işlenebileceğini vurgulayan yetkililer, tüm öğretmenleri ve öğrencileri yeni sınıf ortamı olan müzelere davet ediyor.

 

YAŞAM
İHA
14.03.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin