Namlular sussun notalar konuşsun

Namlular sussun notalar konuşsun

Ulusal ve uluslararası birçok etkinliğe ev sahipliği yaparak alanlarında önemli kariyerlere imza atan isimleri ağırlamayı sürdüren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bu kez de ünlü İtalyan Piyanist Gıulıa Vazzoler’i ağırladı. Muhteşem bir piyano resitaline imza atan Vazzoler öğrencilerle yaptığı söyleşi de dünya barışı için önemli mesajlar vererek “Namlular sussun, notalar konuşsun” dedi.

Kuruluşunun 54.yılını çeşitli etkinliklerle kutlayan Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bir birinden ünlü isimleri ağırlamaya devam ediyor. Mesleki alanda ulusal ve uluslararası alanlarda isim yapmış yerli ve yabancı konuklara ev sahipliği yapmayı sürdüren Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları bu kez de ünlü İtalyan Piyanist Gıulıa Vazzoler'i ağırladı. GKV Özel Ortaokulu Müzik öğretmenleri koordinasyonunda gerçekleşen organizasyonda İtalyan Piyanist Gıulıa Vazzoler öğrencilerle gerçekleştirdiği söyleşinin ardından yetenekli minik piyanistleri de sahneye alarak onlarla birlikte piyano çaldı. Söyleşisinde dünya barışı için önemli mesajlar veren İtalyan Piyanist Gıulıa Vazzoler “Namlular sussun, notalar konuşsun” dedi. Müziğin evrensel bir dil olduğunu ve insanların bu dilde buluştuğunu sözlerine ekleyen Vazzoler Gaziantep Kolej Vakfı Özel okullarının müzik alanında ki başarılarına da değinerek müziğin insan yaşamındaki olmazsa olmazların başında yer aldığını ifade edetti. Öğrencilere piyano resitali sunarak herkesin beğenisini kazanan İtalyan Piyanist Gıulıa Vazzoler söyleşi ve konserinin ardından öğrencilerin sorularını da yanıtlayarak müzik dünyasıyla ilgili birçok bilgi verdi. Ünlü piyanist daha sonra öğrencilere imza dağıttı. 

GÜNDEM
Haber Merkezi
5.12.2017

Yorum yap

Not: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Gaziantep Hakimiyet Gazetesi ve hakimiyetgazetesi.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Diğer Haberler
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin